Zabiegi odpowiedzialne za nawilżanie skóry twarzy

Skóra, która jest przesuszona nie wygląda estetycznie. Łuszczy się lub przetłuszcza, jest pomarszczona niczym wysychający owoc. Dyskomfort spowodowany przesuszeniem skóry sprawia, że czujemy się nieatrakcyjne, a nawet najlepszy makijaż nie sprawi, że zatuszujemy niedoskonałości. Regeneracja skóry jest niezwykle ważna niezależnie od wieku.


Jak nawilżyć twarz?

 • Odpowiednia dieta – nic tak nie poprawia nawilżeniu skóry jak dobra dieta, która nawilża ją od środka.
 • Codzienne pielęgnacja – należy myć twarz rano i wieczorem, nakładając na nią lekki krem na dzień, a o gęstszej konsystencji na noc.

Specjalistyczne zabiegi nawilżające twarz, które może wykonać kosmetolog, takie jak:

 • Mezoterapia mikroigłowa Dermapen/Mezopen
 • Geneo +
 • Ultradźwięki
 • Masaż twarzy.

Przyjrzyjmy się teraz jak nawilżyć skórę twarzy przy pomocy specjalisty. Wszystkie wymienione w podpunkcie trzecim, specjalistyczne zabiegi nawilżające twarz brzmią dość tajemniczo.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA (Dermapen/Mezopen)

 • Dermapen, to nowoczesne narzędzie medyczne, wykorzystujące technologię pulsujących igieł. Efekt: rozjaśnienie, odmłodzenie i leczenie oraz regeneracja skóry twarzy. Zabieg trwa od 45 do 60 minut i wykonywany jest przy znieczuleniu. Działa inaczej na każdą skórę, a konieczna ilość zabiegów to: 4-8 zabiegów, co 2-4 tygodnie.
 • Mezopen, to specjalistyczne urządzenie wprowadzające substancje odżywcze poprzez mikronakłuwania bezpośrednio do skóry. Skóra podczas zabiegu jest znieczulona. Efekt: odmłodzenie, regeneracja, rozjaśnienie skóry, nawilżenie skóry twarzy. Zabieg stosuje się w takiej samej częstotliwości jak Dermapen.

Niewątpliwym minusem tych zabiegów jest podrażnienie i zaczerwienie skóry.

Geneo +

To mniej inwazyjna metoda, która przynosi natychmiastowe efekty. Jest to zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny, który trwa 20-60 min. Wykonywany bez znieczulenia. Skóra po zabiegu nie będzie podrażniona. Metoda ta opiera się na natlenieniu obszaru zabiegu, poprzez złuszczenie naskórka, a tym samym umożliwieniu wchłonięcia się podstawowych składników odżywczych w skórę twarzy.

Geneo + ma dwie opcje do wyboru:

 • NeoRevive – odmłodzenie, spłycenie zmarszczek, działanie liftingujące, redukcja cieni i worków pod oczami
 • NegoBright – rozjaśnienie i odżywienie skóry, nawilżenie twarzy.

Efekty tych zabiegów są indywidualne w zależności od skóry danej osoby.

Ultradźwięki

Tutaj wykorzystywana jest specjalistyczna maszyna, która wykorzystuje technologię masażu ultradźwiękami, co pozwala na wprowadzenie składników odżywczych w głąb skóry. Efekt: naturalne pobudzenie do regeneracji, nawilżenie, odmłodzenie, redukcja rozszerzonych naczynek krwionośnych oraz ujędrnienie skóry. Zabieg trwa 30 min i wykonywany jest bez znieczulenia, sugerowana seria 4-6 zabiegów. Efekt ultradźwięków utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy.

Masaż twarzy

Są to zabiegi relaksacyjne, które świetnie poprawiają wygląd skóry twarzy. Dzięki masażowi można skórę nawilżyć, spłycić zmarszczki i poprawić koloryt. A oto kilka z technik masażu:

 • manualny
 • pędzelkami
 • masaż ciepłymi i zimnymi kamieniami
 • ultradźwięki

Rodzaj zastosowanego masażu zależy od wywiadu jaki przeprowadza kosmetolog przed przystąpieniem do zbiegu – warto zwrócić uwagę na kliniki oferujące bezpłatne konsultacje. Zabieg nawilżający twarz, który pozwoli naszej skórze odpowiednio się zregenerować zależy od indywidualnego stanu skóry oraz naszego stanu zdrowia.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − = 10