Trichoskopia

Zdrowe i mocne włosy potrafią podnieść naszą atrakcyjność, co rzutuje na pewność siebie. Ciekawie ułożona fryzura stanowi nieprzeciętną ozdobę, jednak nie każdy z nas może pochwalić się dobrą kondycją włosów. Coraz więcej bowiem osób boryka się z nieestetycznym problemem nadmiernego wypadania włosów, a problem ten dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Czasami odpowiednia pielęgnacja czy też dobrze zbilansowania dieta to za mało, ponieważ przerzedzająca się fryzura może być objawem konkretnego schorzenia.

Rozpoznanie przyczyny nadmiernego wypadania włosów jest kluczem do sukcesu

Normalnym zjawiskiem jest codzienne wypadanie włosów w ilości od pięćdziesięciu do stu. Jednak w przypadku nadmiernej ich utraty, kiedy to na szczotce zaczyna zostawać znacznie większa ilość włosów, niż miało to miejsce dotychczas, to powinno zaświecić się w naszej głowie czerwone światło. Jeśli pojawią się dodatkowo łysiejące placki, jest to sygnał do jak najszybszego zgłoszenia się do lekarza, który zleci wykonanie trichoskopii, a na podstawie otrzymanych wyników badań będzie mógł dobrać odpowiednią terapię leczniczą, dzięki której możliwe będzie zatrzymanie procesu wypadania włosów.

Czytaj: http://drtrycholog.pl/zabiegi/trichoskopia-komputerowa-ocena-tricholab/

Czym jest trichoskopia? Do czego wykorzystuje się to badanie?

Trichoskopia jest badaniem bezbolesnym oraz bezinwazyjnym i nie wymaga od pacjenta pobrania próbki włosów. Badanie to może być wykonywane w każdym wieku, niezależnie od płci. Mogą z niego korzystać nawet kobiety będący w ciąży. Trichoskopia jest badaniem wykonywanym przede wszystkim u osób łysiejących, dzięki któremu można szybko i skutecznie stwierdzić, co jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Rozpoznanie źródła problemu jest konieczne, aby móc odzyskać utracone włosy i zahamować proces ich nadmiernej utraty. Jeśli nie zostanie wyeliminowana przyczyna łysienia, to specjalista nie jest w stanie dobrać prawidłowej terapii, na skutek czego leczenie może trwać miesiącami a nawet dłużej i to bez większych efektów. Jeśli nie dojdzie do poprawy kondycji cebulek włosowych, to łysienie nadal będzie postępować.

Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, która wykonywana jest za pomocą dermatoskopu z oprogramowaniem komputerowym oraz cyfrowego aparatu fotograficznego. Wideodermatoskop wykorzystuje zaawansowaną technikę pozwalającą na ocenę włosów w powiększeniu 20-, a nawet 70-krotnym. Dzięki temu specjalista może ocenić kondycję włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczającej jej skóry. Do badania nie trzeba się jakość specjalnie przygotowywać. Minikamera bada włosy i skórę głowy w okolicy czołowej, potylicznej i skroniowej bez konieczności pobierania próbek włosów. W każdej z wymienionych lokalizacji wykonuje się cztery zdjęcia. Wszystkie zebrane dane są archiwizowane.

Trichoskopia pozwala zdiagnozować wszystkie typy łysienia, włosy ułamane, dystroficzne i resztkowe oraz choroby zapalne takie jak liszaj płaski oraz liszaj rumieniowaty krążkowy. Wykorzystuje się ją w diagnostyce włosów dystroficznych, ułamanych oraz resztkowych. Badanie jest pomocne do monitorowania postępów leczenia wypadania włosów. Do wykonania badania nie ma żadnych przeciwskazań.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 − = 28