Trądzik różowaty – jak rozwiązać problemem z naczynkami?

Trądzik różowaty najczęściej występuje u osób od 20 do 30 roku życia w postaci rumienia, który pojawia się na nosie, czole, brodzie oraz na policzkach. Może powodować uczucie gorąca, a nawet pieczenie. Bez odpowiedniej pielęgnacji może powodować powstanie pajączków. Aby uniknąć trądzika różowatego należy nie spożywać alkoholu, ostrych przypraw, mocnej kawy i herbaty, gorących potraw, a także zaprzestać palenia papierosów. Ważne też, aby uważać na wysokie i  niskie temperatury, silnego wiatru, stresu oraz dużego wysiłku fizycznego.

Pajączki na nogach

Pajączki na nogach największym problemem są zazwyczaj latem. Świadczą o zaburzeniach krążenia żylnego. Ludzie często zgłaszają się do lekarza lub gabinetów kosmetycznych dopiero, gdy oprócz zmian na skórze pojawiają się poważniejsze dolegliwości. Delikatna skóra, narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych reaguje na niedogodności pajączkami. Zmiany trwałe należy usunąć w gabinecie medycyny estetycznej.

Rozszerzone naczynka

Rozszerzone naczynka trudno zakryć, ale można z nimi walczyć. Pierwszym objawem są rumienie, zaczerwienienie. Są to najczęściej występujące zmiany w układzie naczyniowym skóry. Powstanie rozszerzonych naczynek może być skutkiem zbyt częstego korzystania z solarium, zbyt duża ilość czasu spędzonego na słońcu, wiatr, duże różnice temperatur.

rozszerzone-naczynka-zabieg-Quadrostar

Rozszerzone naczynka na twarzy

Rozszerzone naczynka na twarzy mogą być pierwotne oraz wtórne. Przyczyny pierwotne są związane najczęściej z wrodzonymi zespołami, natomiast wtórne to nabyte przez działanie czynników zewnętrznych, różnego typu schorzenia skóry oraz po leczeniu. Usuniecie rozszerzonych naczynek polega na zamknięciu naczyń krwionośnych z obu stron przez przerwanie jego ciągłości.

Czytaj więcej na temat rumienia na twarzy:  https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumien-na-twarzy/

Zabieg na rozszerzone naczynka, rumienie oraz trądzik różowaty

Quadrostar – podczas tego zabiegu wykorzystuje się światło lasera, który precyzyjnie wnika w skórę i oddziałuje na hemoglobinę, zamyka rozszerzone naczynka. Zabieg jest bardzo bezpieczny oraz bezbolesny, a także nie ma potrzeby długiej rekonwalescencji. Efekty to usunięcie:

 • trądzika różowatego,
 • pajączki na nogach i innych partiach ciała,
 • rozszerzone naczynka na twarzy,
 • rumień.

Przeważnie wykonuje się od jednego do pięciu zabiegów, najczęściej w kilkutygodniowych odstępach czasu. Ważne, aby unikać czynników sprzyjających rozszerzeniu naczynek. Po zabiegu należy:

 • stosować kremy nawilżające, kremy z filtrami UV,
 • unikać nadmiernej ekspozycji na słońce,
 • unikać kosmetyków drażniących skórę,
 • przez tydzień unikać basenu oraz sauny,
 • unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz gorących kąpieli.

Do zabiegu należy też prawidłowo się przygotować, dzięki czemu będzie on o wiele bardziej skuteczny i nie spowoduje nawrotu problemu. Po zabiegu bardzo szybko można wrócić do codziennych zadań.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


3 comments on “Trądzik różowaty – jak rozwiązać problemem z naczynkami?

 1. Cyra pisze:

  U mnie wszyscy w rodzinie maja rozszerzone naczynka na twarzy – u nas to już jest w genach. Ostatnio moja siostra skorzystała z tego zabiegu była na 3 zabiegach całej twarzy i efekty są powalające. Niedługo przyjdzie kolej na mnie ^^

 2. demeria pisze:

  Laser QuadroStar chwalą sobie moje wszystkie koleżanki:) Ja na szczęście nie muszę wykonywać takiego zabiegu :d – nigdy nie miałam problemów z naczynkami.

 3. babik pisze:

  Mi ostatnio pojawił się rumień na twarzy.. Chyba jest to powodem przyjmowania antybiotyków. Ostatnio dużo chorowałam i większość czasu spędziłam w szpitalu..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 + = 47