Sposób na rozstępy

Rozstępy są defektem skóry w postaci podłużnych pasm pojawiających się na skórze w okolicach brzucha, ud, pośladkach, piersiach a nawet na plecach czy rękach. Występują one w skutek zmian hormonalnych, nagłego wzrostu masy ciała, zmiany w funkcjonowaniu tkanki łącznej lub przyjmowanie kortykosteroidów przez dłuższy czas. Rozstępy pojawiają się w skutek rozciągnięcia skóry a tym samym dochodzi do zerwania włókien kolagenowych oraz elastanowych, które tworzą budulec skóry. Nie są one groźne dla zdrowia, jednak stanowią duży problem w obszarze wyglądu, dlatego warto podjąć walkę z rozstępami.


Sposób na rozstępy

Najczęściej problem rozstępów pojawia się u kobiet, dlatego też ta grupa społeczeństwa zazwyczaj poszukuje odpowiedzi na pytanie „jak pozbyć się rozstępów?”. Najlepszym krokiem jest usuwanie rozstępów w początkowej fazie ich występowania. Wyróżnia się dwa etapy w występowaniu rozstępów:

  • faza zapalna, czyli tzw.czerwone rozstępy – jest to faza trwająca około pół roku od chwili wystąpienia rozstępów. Jest to najlepszy moment na podjęcie walki z nimi, gdyż wtedy istnieje możliwość całkowitego usunięcia.
  • faza zanikania, czyli tzw. białe rozstępy – mają kolor biały, podobny do odcienia skóry, bruzdowatą strukturę, są wyczuwalne przy dotyku. Zdecydowanie trudniej jest usunąć tego typu rozstępy, w wielu przypadkach jest to niemożliwe.

Pomoc w zakresie usuwania rozstępów stosuje się w przypadku fazy zapalnej. Natomiast najkorzystniej jest zapobiegać tego typu zaszłościom. W fazie początkowej warto stosować kremy zawierające krzem, cynk. Maści, które natłuszczą i odżywią skórę należy nakładać na dobrze złuszczoną skórę, w skutek czego lepiej przyswoi składniki zawarte w preparacie. Ponadto kremy zawierające naturalne składniki takie jak: wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg z soi, witaminy z grupy A,C,E pozwalają na skuteczne zapobiegnięcie występowania lub pozbycie się bladoróżowych rozstępów. Dodatkowo we wczesnej fazie warto skupić się na ćwiczeniach. Wysiłek fizyczny usprawnia krążenie, co w konsekwencji prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu w komórkach. W celu otrzymania jakichkolwiek skutków należy ćwiczyć regularnie, naprzemiennie ćwiczenia siłowe i aerobowe, np. jazda na rowerze, stepper, fitness. Więcej kolagenu w skórze sprawi, że poprawi się struktura skóry.

Co na rozstępy w późniejszej fazie?

Usuwanie rozstępów w fazie blednięcia wrzecionowatych pasm wymaga dużo więcej pracy i głębszego zaangażowania. W tym przypadku należy zastosować zabieg na rozstępy zaproponowany przez lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Istnieje mnóstwo możliwości dostosowanych do każdego typu rozstępów a między innymi można zastosować:

  • Laser na rozstępy – pozbywanie się rozstępów za pomocą lasera Palomar Emerge polega na użyciu mikrozwiązków światła, które przenikają przez skórę, w skutek czego stymuluje się produkcję fibroplastów, które biorą udział w regeneracji włókien kolagenu.
  • Cellu M6 Integral wykorzystuje technikę masażu za pomocą podciśnienia. Roller, będący częścią sprzętu, masuje konkretną część skóry, dzięki czemu tkanki są pobudzane do odbudowy.
  • Pollogen Legend – jest to technika wykorzystująca laserowe usuwanie rozstępów. Sprzęt posiada cztery stopnie działania a mianowicie może oddziaływać na naskórek, skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz mięśniową. Powoduje wzmożoną produkcję kolagenu oraz elastyny, czyli głównych składników budujących strukturę skóry.
  • Surgen – jest to zabieg łączący w sobie technologię impulsów elektrycznych oraz radiofrekwencji. Może być stosowany na uda i pośladki, łydki, dłonie, brzuch, ramiona.
  • Maximus jest połączeniem trójpolarnej fali radiowej z aktywacją mięśni. Nagrzanie tkanki poprawia odbudowę włókien kolagenu i elastyny. W skutek tego zabiegu można zauważyć zdecydowanie lepsze napięcie skóry.
  • Dermapen lub Mezopen są to zabiegi wykonywane za pomocą urządzenia w formie długopisu, których meritum jest wykonywanie mikronakłuć skóry, przez które dostarcza się substancje odżywcze.

Usuwanie rozstępów laserem to jedyna opcja przy występowaniu czerwonych lub ciemnoróżowych rozstępów, gdyż jest to faza w której odbudowa całkowicie zerwanych włókien jest trudna i wymagająca. W takim wypadku warto zapytać lekarza jak pozbyć się rozstępów, gdyż każda część ciała, na której występują, wymaga odmiennej pielęgnacji oraz różnych zabiegów. Dokładniejsze informacje możesz sprawdzić także na https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/skuteczne-usuwanie-rozstepow/.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 66 = 76