Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – wszystko co musisz wiedzieć

Każdy człowiek z upływem lat zauważa znaczące zmiany w wyglądzie twarzy. Efekt starzenia wywołują chociażby różnego rodzaju zmarszczki, czyli charakterystyczne zagłębienia skórne. Szczególnie nieznośne bywają tak zwane doliny łez, które powodują, że twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną i podstarzałą. To samo dotyczy bruzd nosowo-wargowych, które mogą pojawiać się już po upłynięciu pierwszych 25 lat życia. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które pozwalają w zadowalający sposób wyeliminować zmarszczki. Jednym z nich jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.


Na czym polega zabieg?

Wspomniany kwas hialuronowy na zmarszczki to nic innego, jak naturalny składnik skóry, który w znacznym stopniu odpowiada za jej elastyczność. Profesjonalnie przeprowadzone wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym w miejscach, w których pojawiły się zapadnięcia powoduje, że zostają one ponownie zapełnione, a skóra twarzy odzyskuje młodzieńczy wygląd. Zabieg jest bardzo szybki, prosty i praktycznie bezbolesny. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym odbywa się przy pomocy specjalnej igły, której użycie nie narusza nerwów i naczyń pacjenta. Po wprowadzaniu igły lekarz stopniowo zapełnia kwasem obszar, w którym powstały zmarszczki. Cały zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, które skutecznie niweluje ból. Odpowiednio przeprowadzenie wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który jedynie przywraca dawny wygląd skóry, dlatego nie trzeba obawiać się niepożądanych i przesadzonych efektów, jak to często ma miejsce w przypadku inwazyjnych operacji plastycznych.

Po podjęciu decyzji o zabiegu najlepiej wybrać się do lekarza specjalisty, w tym przypadku dermatologa, który oceni stan skóry. Mimo że ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, to jednak w przypadku niektórych pacjentów może być on niewskazany. Jednym z powodów,dla których wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym może okazać się być niemożliwe, jest chociażby pospolity trądzik w okolicach doliny łez lub bruzd nosowo-wargowych. W takim przypadku istnieje ryzyko infekcji okolic miejsca wkłucia igły, co może nieść za sobą niepożądane konsekwencje.

Jak dbać o skórę po przeprowadzonym zabiegu?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak długo powinien przebiegać proces rekonwalescencji u konkretnego pacjenta. Warto jednak zwrócić uwagę, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, po którym niemal natychmiast pacjent uzyska zauważalne efekty. Cały proces rekonwalescencji jest do tego stopnia mało inwazyjny, że nie trzeba podejmować się
wielu wyrzeczeń i zakazów. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym wymaga jedynie unikania w pierwszych tygodniach sytuacji, w których możemy narazić skórę na silny dotyk lub oddziaływanie skrajnych temperatur. Należy zauważyć, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie jest z reguły zabiegiem, który zapewnia wieczny efekt, dlatego po okresie około półtora roku możliwe, że pacjent będzie musiał powtórzyć cały proces.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 + = 69