Kremy na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to bardzo przykra choroba, z którą trudno jest sobie poradzić. Do tej pory nie ma absolutnej pewności co do faktycznych przyczyn powodujących uaktywnienie się określonej jednostki chorobowej. Trądzik różowaty może dotknąć osoby znajdujące się w wieku 25-35 albo 45-55 lat. Osoby dotknięte chorobą w pierwszej kolejności zgłaszają się do lekarza dermatologa. I to jest bardzo dobry krok, gdyż leczenie choroby tylko domowymi sposobami nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Jak poradzić sobie z trądzikiem różowatym?

Problem jest tak trudny, że pozostawanie pod stałą opieką lekarza jest koniecznością. Można oczywiście łagodzić symptomy choroby przez stosowanie naturalnych, domowych sposobów, ale powinny być one uzupełnieniem odpowiedniej terapii zaleconej przez lekarza. Najważniejszą kwestią jest tutaj poznanie przyczyny problemu i podjecie działań zmierzających do jej usunięcia. Likwidacja powodu powstania dolegliwości powinna zlikwidować problem trądziku różowatego.

Wśród przyczyn powstania trądziku różowatego często wymienia się skłonności genetyczne, problemy hormonalne, niewłaściwą dietę, częste narażanie skóry na promieniowanie UV, alkohol, papierosy kawa, zakwaszenie organizmu, spożywanie pikantnych potraw, choroby układu krwionośnego i inne.

rosacea krem w zestawie

Pielęgnacja cery z użyciem kosmetyków na trądzik różowaty

Ważne miejsce w określonej kuracji zajmuje odpowiednia pielęgnacja cery. Można ją zapewnić dzięki stosowaniu dobrych kremów na trądzik różowaty.  Jakie składniki powinny  dobre zawierać kremy na trądzik różowaty? Taki kosmetyk powinien być przede wszystkim oparty na naturalnym składzie. Nie powinien zawierać żadnych zapachów barwników, konserwantów, a ponadto parabenów. Takie składniki bowiem przyczyniać się będą do tworzenia niepotrzebnych podrażnień skóry. Ważną kwestią jest także to, aby kremy na trądzik różowaty wybierane były w konsultacji z lekarzem dermatologiem.

Najważniejsze składniki

Ważnym składnikiem takich kosmetyków jest witamina E, która charakteryzuje silnymi właściwościami nawilżającymi. Ponadto kremy te zawierają w swoim składzie naturalne wyciągi roślinne, takie jak wyciąg z zielonej herbaty, rumianku, lukrecji, glistnika. Zielona herbata ma silne właściwości antyoksydacyjne, a także nawilżające. Obecność powyższych składników wpływa na łagodzenie symptomów pieczenia i swędzenia skóry, likwidację powstających stanów zapalnych. Lukrecja przyczynia się do intensywnego nawilżania skóry, a także ma niezwykle kojące działanie. Ponadto wyróżnia się działaniem przeciwzapalnym, przeciwalergicznym, a także przeciwbakteryjnym. Glistnik natomiast specjalizuje się w łagodzeniu podrażnień oraz oczyszczaniu skóry. Ważną sprawą jest także to, aby taki kosmetyk zawierał allantoinę, a także inne składniki mające działanie nawilżające i zmiękczające. Kremy wspomagające terapię w przypadku trądziku różowatego muszą posiadać silne filtry UV, ponieważ skóra dotknięta chorobą wykazuje dużą wrażliwość na działanie słońca, dlatego też warto ją przed nim chronić. Należy również pamiętać o tym, żeby kosmetyk nie miał zbyt tłustej konsystencji, aby nie przyczyniał się do zatykania porów.

Jak nakładać krem?

Krem przeznaczony do cery dotkniętej trądzikiem różowatym należy nakładać na dobrze oczyszczoną skórę. Do oczyszczania nie wolno używać tutaj ciepłej lub gorącej wody, która negatywnie wpływa na cerę trądzikową. Następnie cera taka powinna być dobrze osuszona przy użyciu miękkiego ręcznika. Ta czynność także musi być wykonywana w sposób bardzo delikatny. Krem powinien być aplikowany w sposób bardzo łagodny, należy unikać niepotrzebnego pocierania. Może ono przyczynić się do podrażnienia skóry i zaostrzenia problemu. Dobra pielęgnacja skóry dotkniętej trądzikiem różowatym jest bardzo ważną kwestią całej kuracji, może ona pomóc zarówno w złagodzeniu jak i likwidacji symptomów choroby

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 2 = 5