Karboksyterapia w leczeniu wypadania włosów.

Czy istnieją jakieś argumenty przeciwko stosowaniu karboksyterapii?Mimo, iż zabieg karboksyterapii jest całkowicie bezpieczny i nie nosi znamion ryzyka dla osoby wystawionej na jego działanie, to w pewnych wypadkach jego przeprowadzenie na organizmie pacjenta jest wykluczone. Podobnie jak cukrzykowi nie wolno spożywać sporych ilości cukrów i tłuszczy, lub astmatykowi nie wolno ruszać się na wyżej położone lokalizacje bez posiadania inhalatora, tak i w przypadku pewnych osób dotkniętych łysiejącą skórą głowy nie zaleca się podejścia do tego niezwykle skutecznego zabiegu umożliwiającego przemianę kondycji włosów na zdrowszą i bujniejszą.
Zabieg ten nie jest rekomendowany ludziom, którzy mają problemy z krzepliwością krwi, matkom karmiącym, kobietom w ciąży, czy też osobom, które cierpią na niewydolność głównych narządów ludzkiego organizmu. Poza tymi wypadkami, wszyscy ci, u których wcześniej wdrażane i zaordynowane metody lecznicze utraconych włosów nie dawały rezultatu, lub których działanie było niedostrzegalne dla przeciętnego obserwatora, są zachęceni do wzięcia udziału w tym innowacyjnym zabiegu.

Choć leczenie łysienia znakomitej większości populacji wydaje się być fizycznie awykonalne, lub musi wiązać się z setkami tysięcy na nie wydanymi, to w świecie realnym sytuacja prezentuje się z goła odmiennie, ku uciesze wszystkich zainteresowanych. Karboksyterapia to innowacyjny zabieg, umożliwiający leczenie wypadania włosów i regenerację istniejących włosów, które są często słabe, źle odżywione, cienkie, kruche i łamliwe, pozbawione wcześniejszego blasku i wdzięku. W trakcie, kiedy trycholog – dermatolog nadzoruje przebieg karboksyterapii i koordynuje całym jej procesem leczniczym, pacjent cieszy się posiadaniem zrelaksowanego stanu, w którym drobne ukłucie w celu wprowadzenia dwutlenku węgla pod skórę pacjenta, nie przysparza nieprzyjemnego uczucia, a tym bardziej bólu. W wyniku iniekcji podgrzanego dwutlenku węgla, naczynia krwionośne chorego się rozszerzają, co usprawnia i optymalizuje proces przepływu krwi pod skórą głowy pacjenta. Szybciej krążąca krew łatwiej dotlenia cebulki włosów i zaopatruje je w istotne dla prawidłowego rozwoju włosów składniki mineralne. Wstrzyknięty dwutlenek węgla powoduje również spotęgowanie ilości obecnego w skórze kolagenu i elastyny, które wspólnie wpływają na sprężystość, jędrność, jak i na zdrowy wygląd skóry głowy.

Czytaj więcej na temat karboksyterapii w leczeniu wypadania włosów – tutaj.

Takie niezaprzeczalne walory tej metody występujące w medycynie estetycznej leczenia przypadków łysiny, powodują permanentny wzrost jej popularność wśród jednostek zmagających się z uporczywą utratą włosów. Zaledwie kilka sesji leczniczych daje gwarancję zauważalnej poprawy na wielu płaszczyznach stanu i kondycji włosów, jak i również otaczającej ich skóry głowy. Nie ma mowy o niezadowoleniu pacjentów tą metodą, gdyż korzyści jakie przynosi jej stosowanie są ogromne.

Pomimo faktu, że niektórzy ludzie nie mogą przystąpić do tego zabiegu ze względu na inne przypadłości zdrowotne, z którymi się borykają, to wciąż wielki jest odsetek tych osób, dla których innowacyjne techniki lecznicze karboksyterapii stoją otworem. Osoby, które nie mogą skorzystać z dobrodziejstw zapewnianych przez karboksyterapię niestety mają najtrudniejszą sytuacje, gdyż mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego również nie będzie wskazana do zastosowania w ich  przypadku, jako terapia lecząca postępującą łysinę.

Choć rozwój medycyny jest potężny, to wciąż trzeba odpowiedzieć na parę pytań, co począć w przypadku osób łysiejących, które cierpią na inne poważne schorzenia, które niestety eliminują im możliwość skorzystania z takich technik leczących wypadanie włosów, jak karboksyterapia.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 7