Archives: HPV

Test HPV

4.4 / 5 ( 8 votes ) Wirus HPV to choroba przenoszona drogą płciową, zakażenie dotyczy ok. 50% aktywnych seksualnie osób. Istnieją setki różnych szczepów tego wirusa, z czego najbardziej niebezpieczne (wysokogoenne) prowadzą do nowotworów – raka szyjki macicy, prącia i odbytu. W niektórych przypadkach HPV objawia się wystąpieniem charakterystycznych zmian skórnych  – kłykcin kończystych, • Read More »


Szczepionka HPV

4.6 / 5 ( 9 votes ) Jak działa szczepionka na HPV? Bez wątpienia wirus HPV jest bardzo groźny i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne są działania profilaktyczne i zapobieganie infekcjom. Rozwiązaniem problemu w tym przypadku może być szczepionka na HPV, cechująca się dużą skutecznością. Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie • Read More »


Jak długo rozwija się rak szyjki macicy?

4 / 5 ( 8 votes ) Wbrew obiegowej opinii rak szyjki macicy nie jest chorobą genetyczną, ryzyko jego pojawienia się występuje u każdej kobiety, z tym że gwałtownie wzrasta wraz z ukończeniem 30 roku życia. Istnieją również czynniki, które dodatkowo zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu.


Objawy wirusa HPV

3.7 / 5 ( 25 votes ) Objawy wirusa HPV – Objawy wirusa brodawczaka ludzkiego. Wirus HPV to ponad 200 serotypów, z czego kilkanaście ma wybitny potencjał onkogenny- infekcja nimi może generować rozwój nowotworów. Wśród populacji osób w wieku 19-45 lat, około 80% mogło mieć kontakt z którymś typem wirusa. Tym, co sprzyja szerzeniu wirusa, • Read More »


Jak można zarazić się HPV?

4.3 / 5 ( 25 votes ) Wirus brodawczaka ludzkiego jest dość mocno rozpowszechniony. Do tej pory opisano ponad 100 jego typów, z czego jedynie około 30% powoduje schorzenia układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn. Wirus HPV jest odpowiedzialny m.in. za tworzenie się brodawek skórnych, kurzajek, a także kłykcin kończystych czy brodawek narządu rodnego. Typy • Read More »


Leczenie wirusa HPV

4.2 / 5 ( 23 votes ) HPV to skrót od angielskiej nazwy, oznaczającej wirus brodawczaka ludzkiego. W chwili obecnej znanych jest już ponad 120 jego odmian, ale na szczęście większość jest niegroźna. Niektóre ze szczepów powodują powstawanie specyficznych brodawek – kłykcin kończystych – inne prowadzić mogą do rozwoju raka szyjki macicy.


Wirus HPV – wirus brodawczaka ludzkiego

5 / 5 ( 11 votes ) Wirus HPV to jedno z zagrożeń współczesnego świata. Jego popularność wynika z faktu zmian w społecznym pojmowaniu kontaktów płciowych, które w obecnej rzeczywistości ulegają rozpowszechnieniu, tracąc sztywne granice, związane z moralnymi zasadami. wirus brodawczaka ludzkiego Jako, że zakażenie wirusem HPV dokonuje się drogą płciową, współczesna swoboda seksualna sprzyja • Read More »


Rak ustnej części gardła

3.9 / 5 ( 11 votes ) Wśród nowotworów, których ilość przypadków z roku na rok wzrasta, znajduje się rak ustnej części gardła. Związane z nim dolegliwości są bardzo przykre dla chorej osoby, ponieważ dotykają ją problemy z przełykaniem śliny, spożywaniem posiłków, a niekiedy także z oddychaniem. O raku ustnej części gardła mówimy wtedy, gdy • Read More »


Rak szyjki macicy

4.5 / 5 ( 10 votes ) Rak szyjki macicy jest jednym z największych zagrożeń współczesnego świata – warto zaznaczyć, że statystyki odnoszące się do zachorowalności kobiet w Polsce wskazują na rosnącą umieralność spowodowaną tym schorzeniem. Wydaje się to zatrważające, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wcześnie wykryty nowotwór możliwy jest do całkowitego wyleczenia, bez • Read More »


Rak sromu

5 / 5 ( 6 votes ) Rak sromu to stosunkowo rzadko występujące schorzenie, ponieważ stanowi tylko niewielki odsetek wszystkich nowotworów narządu rodnego. W początkowej fazie choroby rokowania są dobre, jednak wzrost stopnia zaawansowania klinicznego wiąże się z dużą śmiertelnością. Większość nowotworów sromu jest rakiem płaskonabłonkowym, a w Polsce największą zachorowalność obserwuje się w przedziale • Read More »