Archives: Czytelnia

Blizny po ospie – jakie zabiegi pomogą nam je usunąć?

Blizny po ospie to jedne z najczęstszych powikłań po przebyciu tej choroby. Musimy liczyć się z ich pojawieniem, jeśli chorując drapaliśmy swędzące krostki. Blizny mogą pojawić się także wówczas, gdy krosty zostaną zakażone przez drobnoustroje (np. w wyniku drapania). Co zrobić, jeśli chcemy pozbyć się blizn lub zmniejszyć ich widoczność? Dla każdego, kto zastanawiał się, co • Read More »


Cienkie włosy – czy ty również masz ten problem?

Z problemem cienkich włosów mierzy się coraz większa grupa ludzi. Nieodpowiednia dieta, stres bądź różne zdrowotne dolegliwości powodują, że traci się owłosienie na głowie. Dla niektórych to powód do zmartwień, bo kiedyś mogli cieszyć się bujną czupryną, zaś teraz o takiej mogą pomarzyć. Już nie wspominając o osobach, które z natury cienkie włosy mają, a • Read More »


Czym objawia się choroba jaką jest łupież pstry?

Łupież pstry jest chorobą, która dotyka bardzo wielu osób. Jest nieestetyczna i powoduje ogromne kompleksy oraz odbiera poczucie własnej wartości. Ma podłoże grzybicze, jednak dokładne przyczyny, które powodują właśnie taki – pstry łupież, nie są jednoznacznie określone.


Kosmetyki naturalne i body wrap wspomogą kurację antycellulitową

5 / 5 ( 30 votes ) Body wrapping kosmetyki przedstawia jako najlepsze źródło leczenia cellulitu. Czy tak jest w rzeczywistości? Na czym polega domowy zabieg body wrap? Cellulit, który gromadzi się na ciele (zwłaszcza u kobiet) jest przeszkodą do pełnego komfortu psychicznego i wypoczynku np. podczas wakacji. Nie od razu trzeba jednak decydować się • Read More »


Krem przeciwzmarszczkowy – upewnij się, że wiesz o nim wszystko!

5 / 5 ( 4 votes ) Myślisz sobie, że przetestowałaś już wszystkie produkty do pielęgnacji pomarszczonej skóry? Masz dość nieskutecznych produktów, które tylko zaśmiecają Twoją łazienkę i w żaden sposób nie sprawiają, że czujesz się każdego dnia piękniejsza? Sprawdź, jakie błędy popełniasz podczas dbania o cerę i co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy!


Wypadanie włosów – zwalcz ten problem

5 / 5 ( 34 votes ) Wypadanie włosów jest problemem, który nie tylko obniża atrakcyjność (zwłaszcza w przypadku kobiet), ale też pewność siebie. Oddziałuje na nastrój i życie towarzyskie. Czy da się to trwale zmienić? Jakie są najczęstsze powody wypadania włosów i jakie sposoby leczenia oferuje dziś medycyna estetyczna?


Zabiegi, które pozwolą pozbyć się boczków

5 / 5 ( 34 votes ) Jak pozbyć się boczków i czym są boczki? Wiele osób zastanawia się jak pozbyć się boczków. Boczki to inaczej fałdki tkanki tłuszczowej, umiejscowione na biodrach lub zaraz nad nimi. Są trudne do zgubienia i uciążliwe. Zawsze przy tak usytuowanej tkance tłuszczowej zalecana jest dieta i ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza • Read More »


Pierwsza wizyta u trychologa – sprawdź co warto o niej wiedzieć.

5 / 5 ( 30 votes ) Trychologia to dziedzina nauki wciąż mało znana w Polsce, jednak jej popularność rośnie z miesiąca na miesiąc. Stosunkowo młoda nauka przybyła do nas z innych krajów europejskich, a Skandynawia uważana jest za lidera wśród liczby gabinetów trychologicznych. Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozą oraz leczeniem chorób skóry głowy • Read More »


Jak zniwelować przyczyny łysienia?

5 / 5 ( 20 votes ) Trychologia jest dziedziną kosmetologii, która wyewoluowała wskutek rosnącego zapotrzebowania na skuteczne metody diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie chorób skóry głowy oraz wypadania włosów.