Czym objawia się choroba jaką jest łupież pstry?

Łupież pstry jest chorobą, która dotyka bardzo wielu osób. Jest nieestetyczna i powoduje ogromne kompleksy oraz odbiera poczucie własnej wartości. Ma podłoże grzybicze, jednak dokładne przyczyny, które powodują właśnie taki – pstry łupież, nie są jednoznacznie określone.

Łupież pstry – objawy

Pityver zestaw na łupież pstryŁupież pstry – objawy są raczej jednoznaczne, więc stosunkowo łatwo zdiagnozować tę dolegliwość. Etapy jego rozwoju wyglądają następująco:

  • pojawienie się białych, niewielkich plam w okolicach skóry głowy,
  • plamy te z czasem zaczynają się powiększać i łączyć w większe placki,
  • zmienione miejsca przekształcają się w skorupę,
  • skorupa zaczyna się łuszczyć i „zsypywać”,
  • miejsca chorobowe mogą swędzieć i powodować dyskomfort,
  • na ramionach i całej długości włosów pojawiają się złuszczone, białe elementy łuszczącej się skorupy,

Łupież pstry zaostrza się po ekspozycji na promieniowanie słoneczne, opalaniu w solarium, czy kontakcie z niektórymi kosmetykami, zwłaszcza tymi, które zawierają w sobie dużą dawkę środków chemicznych, w szczególności parabenów, konserwantów, sztucznych barwników, silikonów. Wysuszają i podrażniają one skórę głowy, w efekcie nasilając problem, chociaż mamy nadzieję, że taka pielęgnacja pozytywnie wpłynie na kondycję naszej skóry i wyeliminuje problem. Łupież pstry na twarzy ma taki sam przebieg jak na skórze głowy, jest jednak jeszcze bardziej kłopotliwy z uwagi na dużą ekspozycję i brak możliwości zakrycia problemów. Wszystkie dostępne środki do makijażu nie są w stanie zamaskować nieestetycznych, łuszczących się plam. Najlepiej korzystać z bezpiecznych i skutecznych kosmetyków na łupież pstrzy np. Pityver.

Łupież pstry – czynniki wywołujące chorobę

gładkie plecyŁupież pstry może pojawić się na skutek występowania wielu czynników. Jednym z głównych są warunki atmosferyczne. Wysoka temperatura powietrza oraz wilgotność powoduje, że zaczynamy bardziej się pocić. Pot jest jedną z przyczyn, które sprzyjają powstawaniu łupieżu pstrego. Problem ten nasilany jest również w przypadku niewłaściwej higieny, otyłości, czy zakładania zbyt obcisłych, uszytych ze sztucznych materiałów, ubrań, które hamują oddychanie skóry. Łupież pstry jest dolegliwością zaraźliwą. Zagrożenie zarażeniem zwiększa się w miejscach, gdzie przewija się dużo osób, jest ciepło i wilgotno. Zwiększoną ostrożność powinniśmy więc zachować na przykład w zakładach fryzjerskich, gdzie możemy mieć kontakt ze źle zdezynfekowanymi przyrządami fryzjerskimi, w saunie, kiedy kładziemy się na siedziskach, na których wcześniej leżeli inni ludzie, na siłowni, jeśli ćwiczymy bez układania na przyrządach własnych ręczników. Do zarażenia może również dojść na basenach i kąpieliskach oraz w sklepach odzieżowych, kiedy przymierzamy nakrycie głowy wcześniej mierzone przez osobę zmagającą się z łupieżem. Łupież pstry to dolegliwość bardzo nieestetyczna, często spędzająca sen z powiek osobom zmagającym się z tym problemem. Jest to jednak choroba uleczalna, z którą możemy sobie poradzić dzięki zastosowaniu różnych preparatów. Zarówno tych naturalnych, przygotowywanych w zaciszu domowym, jak i tych kupionych w aptece bez recepty, lub z polecenia lekarza.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 61 = 62