Cienkie włosy – czy ty również masz ten problem?

Z problemem cienkich włosów mierzy się coraz większa grupa ludzi. Nieodpowiednia dieta, stres bądź różne zdrowotne dolegliwości powodują, że traci się owłosienie na głowie. Dla niektórych to powód do zmartwień, bo kiedyś mogli cieszyć się bujną czupryną, zaś teraz o takiej mogą pomarzyć. Już nie wspominając o osobach, które z natury cienkie włosy mają, a chciałyby gęstsze.

Włosy cienkie – gdzie szukać przyczyn?

Włosy cienkie to nie zawsze wynik złej diety, choroby lub stresu. Warto więc udać się na szczegółowe badanie struktury włosów, aby zyskać absolutną pewność, co tak naprawdę powoduje tą przykrą dolegliwość. W końcu cienkie włosy mogą odejmować ludziom pewności siebie, więc warto by było coś z tym zrobić.

Tutaj dobrze sprawdzą się dwie metody diagnostyczne.

  •  trichogram

Polega ona na badaniu stanu cebulek włosów. Wówczas pobiera się od pacjenta od 50 do 100 włosów, których korzenie analizuje się pod mikroskopem. Wskazaniem do zabiegu jest odszukiwanie przyczyny posiadania cienkich włosów, czyli skłonnych do wypadania oraz łysienia.

  •  trichoskopia

Jest to cyfrowa metoda badania włosów. Wykonuje się ją przy użyciu dermatoskopu posiadającego oprogramowanie komputerowe oraz cyfrowy aparat fotograficzny. Przy pomocy tego badania można obserwować włosy w powiększeniu 20-, a nawet 70-krotnym i ocenić kondycję łodyg włosów oraz otaczającej ich skóry głowy.

Kruche i cienkie włosy

Sposób na cienkie włosy – co zrobić, gdy nic już nie pomaga?

Sposób na cienkie włosy może się okazać trudny do znalezienia, jeśli wszystkie domowe sposoby zawiodły. Wtedy zamiast się poddawać, warto poszukać odpowiedniej kliniki, która ma w ofercie usługi mające zwalczyć ten problem. W tym przypadku pomocna jest mezoterapia skóry głowy.

Zabieg ten polega na iniekcyjnym podaniu preparatu, który ma na celu zatrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenia wzrostu nowych. W przypadku tej formy radzenia sobie z włosami cienkimi można zastosować koktajl witaminowy składający się ze składników odżywczych, które dobierane są pod indywidualne potrzeby pacjenta, lub osocze bogatopłytkowe pobrane wcześniej z krwi osoby zdecydowanej na zabieg. Efektem mezoterapii skóry głowy jest poprawa kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania oraz zwiększony porost. Aby rezultat był zadowalający należy udać się na taki zabieg kilka razy co siedem dni.

Cienkie włosy – problem rozwiązany?

Rozwiązanie problemu cienkich włosów nie jest wcale takie trudne. Dzięki zabiegom cienkie włosy mogą zniknąć, będąc otoczonymi przez gąszcz innych. Jeśli naprawdę komuś przeszkadzają przerzedzone włosy, warto coś z tym zrobić. Należy także zrozumieć, że cienkie włosy to nie wyrok i można sobie z tym poradzić.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 + = 54