Blizny po ospie – jakie zabiegi pomogą nam je usunąć?

Blizny po ospie to jedne z najczęstszych powikłań po przebyciu tej choroby. Musimy liczyć się z ich pojawieniem, jeśli chorując drapaliśmy swędzące krostki. Blizny mogą pojawić się także wówczas, gdy krosty zostaną zakażone przez drobnoustroje (np. w wyniku drapania). Co zrobić, jeśli chcemy pozbyć się blizn lub zmniejszyć ich widoczność? Dla każdego, kto zastanawiał się, co na blizny po ospie, przedstawiamy 3 zabiegi, które pomogą  je zredukować.  Usuwanie blizn po ospie nie jest procesem łatwym, jednak przedstawione poniżej zabiegi charakteryzują się dużą skutecznością.

Blizny po ospie redukowane laserem Emerge

Blizny po ospie redukować można na przykład przy pomocy terapii laserem Emarge. Proces takiego zabiegu wygląda następująco: wiązka lasera dociera w głąb skóry i powoduje drobne mikrouszkodzenia (których skala jest pod ścisłą kontrolą). Nasz organizm reaguje na tego rodzaju ingerencję uruchamiając procesy intensywnej regeneracji, podczas których skóra może zostać przebudowana (w wyniku tego zabiegu wyprodukowane zostają nowe włókna kolagenowe). Terapia laserem jest jedną z najbardziej skutecznych terapii na blizny po ospie.

Więcej na temat blizn po ospie przeczytasz tutaj:
https://drkomorowska.pl/arts/blizny-po-ospie-jak-sobie-z-nimi-skutecznie-poradzic/

Ospa

Blizny po ospie redukowane przy pomocy zabiegu mezoterapii igłowej

Blizny po ospie redukować można także poddając się zabiegowi mezoterapii igłowej. W trakcie tego zabiegu skórze podawany jest koktajl składników aktywnych, którego podanie ma na celu właściwie to, co zabieg laserem Emarge  – pobudzenie skóry do odnowy i wyprodukowania nowych włókien kolagenowych. Preparaty podawane skórze podczas mezoterapii dobiera się indywidualnie do potrzeb pacjenta. Ten właśnie sposób może być bardzo dobrym wyborem, jeśli chcemy zredukować blizny po ospie na twarzy, ponieważ mezoterapii możemy poddawać całe ciało, w tym właśnie twarz.

Blizny po ospie redukowane zabiegiami Dermapen

Blizny po ospie mogą być także redukowane zabiegiem Dermapen. Podczas tego rodzaju zabiegów wykorzystuje się specjalną głowicę, która pokryta jest malutkimi igłami, przy pomocy której do skóry trafiają składniki odżywcze.

Zabieg ten pobudza skórę na dwa sposoby.

  • Poprzez podanie skórze koktajlu składników odżywczych.
  • Poprzez mechaniczną stymulację skóry.

Blizny po ospie redukować (czy nawet usuwać) można więc z powodzeniem, warto jednak przy tym jeszcze pamiętać, że stosowanie wymienionych tu zabiegów wymaga cierpliwości, bo zabiegi wykonuje się w seriach, a głębsze dziury po ospie i tak mogą nie zniknąć, nawet gdy zastosujemy serie danego zabiegu. Decydując się na któryś z proponowanych tu sposobów warto skorzystać z konsultacji, które są darmowe w niektórych z klinik.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

25 − 24 =