Jak zwalczyć blizny pooperacyjne?

Jak zwalczyć blizny pooperacyjne?
Oceń nasz wpis!

Wielu ludziom zabiegi operacyjne uratowały życie, jednak po wielu takich zdarzeniach pozostają na długie lata blizny pooperacyjne. Blizna pooperacyjna, jakkolwiek jest świadectwem naszej ciężkiej walki z chorobą, to może być również bardzo szpecąca. Usuwanie blizn pooperacyjnych, jest coraz bardziej popularnym trendem w świecie medycyny estetycznej. 

Czym są blizny? 

Jest to odtworzona tkanka skóry. Gdy skóra zaczyna się goić nowa tkanka może się różnic od już istniejącej, a czasie samego procesu gojenia może dojść do różnych  drobnych powikłań, które nie wpływają na gojenie się, ale mogą wpłynąć na proces produkcji włókien kolagenu, oraz elastyny. 

Cena  usuwania blizn zależy głownie od wielkości powierzchni pokrytej blizną, głębokości zagojonej rany, oraz rodzaju zabiegu służącej do likwidacji blizny. 

Na blizny pooperacyjne stosuje się bardzo dużo różnych rodzajów zabiegów, o różnym poziomie inwazyjności.  Na pierwszym miejscu pojawia się usuwanie blizn laserem, jest to metoda mało inwazyjna, szybka oraz skuteczna. Laser powoduje zniszczenie nieprawidłowych (zabliznowaconych) tkanek i stymuluje rozwój tkanek prawidłowych, poprzez pozytywny wpływ na produkcję kolagenu i elastyny. Cena usuwania blizn laserem jest zależna od rodzaju użytego lasera, jak i powierzchni do leczenia.  Kolejną metodą jest wykorzystywanie fal radiowych oraz prądu. Prąd oraz fale radiowe stymulują regeneracje tkanek a w szczególności produkcję kolagenu.  

W praktyce leczniczej oprócz metod fizycznych, są również metody chemiczne. Blizny są traktowane kwasem, który powoduje złuszczanie się oraz usuwanie starych komórek. Na ich miejscu pojawiają się nowe prawidłowo zbudowane tkanki. Dzięki temu skóry znów wraca do swojej dawnej świetności.  

W sprzedaży są również produkty umożliwiające usunięcie blizn, bez korzystania z gabinetów zabiegowych oraz nowoczesnego sprzętu.  Takimi produktami najczęściej bywają specjalistyczne kremy na blizny operacyjne, olejki oraz różnego rodzaju maści. W ich składzie znajdują się różnorakie składniki umożliwiające regeneracje skóry, aczkolwiek ich działanie dotyczą tylko powierzchownych warstw skóry. Warto jednak takimi specyfikami wzmocnić działanie innych metod likwidacji blizn.  

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


One comment on “Jak zwalczyć blizny pooperacyjne?

  1. agata napisał(a):

    Jak już mowa o kremie na blizny to mogę powiedzieć że bio-oil też się sprawdza na blizny, nie tylko jako środek medyczny zapobiegający rozstępom w ciąży ale potrafi też sprawić że już istniejące blizny stają się mniej widoczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − 46 =