Zagrożenia związane z ureaplasmą urealyticum

Zagrożenia związane z ureaplasmą urealyticum
Oceń nasz wpis!

Ureaplasma urealyticum jest drobnoustrojem który wywołuje stan zapalny układu moczowo- płciowego. W większości przypadków schorzenie to przebiega bezobjawowo sprawiając, że osoba, która jest nosicielem nawet nie ma o tym pojęcia. Jeżeli jednak choroba się nasili, to nieleczona może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Poronienia i przedwczesne porody

 Bakterią ta może zarazić się dziecko w brzuchu matki. Przenika ona przez łożysko do organizmu nienarodzonego dziecka. Nieleczona choroba w tym przypadku może przede wszystkim zagrażać życiu i zdrowiu samego dziecka. Ogólnie postępujące zakażenie wpływa bardzo niekorzystnie na płód, co może doprowadzić przykładowo do obniżonej masy płody w stosunku do wieku ciąży.

Czytaj więcej: https://drwenerolog.pl/choroby/ureaplasma/

Niepłodność u kobiet

Zbyt długo trwające zakażenie może się do pozostawienia zmian pozapalnych i zrostów wewnątrzotrzewnowych w obrębie miednicy. W konsekwencji zmiany takie wpływają na utrudnienia w przemieszczaniu się komórki jajowej w momencie owulacji. Ostatecznie więc wpływa to na to, że kobieta nie jest w stanie zajść w ciążę

Zapalenie gruczołu krokowego

U mężczyzn jedną z chorób wywoływanych przez tą bakterię jest zapalenie gruczołu krokowego. Może ono wywoływać ogromny ból u chorego albo wpłynąć na problemy w kontaktach płciowych czy przyczynić się do powstania problemów z oddawaniem moczu przez chorego. Ponadto w dalszych stadiach choroby mocz może zostać zatrzymany wpływając na trudności z jego oddawaniem. Objawom tym może również towarzyszyć wysoka gorączka.

Zapalenie jądra

Innym schorzeniem wywoływanym przez bakterie jest zapalenie jądra u mężczyzn, które nieleczone może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Mężczyzna w wyniku nieleczonego schorzenia może stać się całkowicie bezpłodny a ponadto choroba może doprowadzić do martwicy jądra. Schorzenie jest całkowicie wyleczalne, jednak wymaga zdiagnozowania przez odpowiedniego lekarza. Z racji tego, że przyczyn zapalenia jądra jest wiele, to również sposobów leczenia również jest wiele. Jednym z nich jest leczenie antybiotykowe, które jest stosowane właśnie w przypadku, kiedy przyczyną choroby jest zapalenie bakteryjne.

Podsumowując można powiedzieć, że ureaplasma urealyticum może wpłynąć na zagrożenie życia i zdrowia człowieka. Dlatego też tak ważne jest nieignorowanie jej objawów. Często ludzie ignorują objawy w pierwszych stadiach choroby, które nie będąc zbytnio nasilonymi nie wywołują większego dyskomfortu u chorego. Ostatecznie jednak nieleczona choroba może być bardzo groźną dla organizmu człowieka.

Czytaj również: http://cesarskieciecie.net.pl/cesarka/cesarskie-ciecie-krok-kroku/

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *