Zabiegi na wiotką skórę

Zabiegi na wiotką skórę
Oceń nasz wpis!

Problemem wielu osób jest wiotka skóra. Jej przyczyn jest wiele. Jednak niezależnie od tego, czy u danej osoby występuje obwisła skóra po odchudzaniu, czy też zwiotczała skóra spowodowana procesami starzenia, walka z tym problemem jest możliwa, choć zwykle nie jest zbyt prosta.

Profesjonalne zabiegi

Na zwiotczałą skórę najbardziej polecane są profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Karboksyterapia Reology2,
 • peelingi,
 • ultradźwięki,
 • zabieg Hot-Cold.

Karboksyterapia Reology2

Karboksyterapia Reology2 to idealne rozwiązanie dla osób, u których występuje obwisła skóra na brzuchu, pośladkach, udach, piersiach, dłoniach czy też ramionach. Ten zabieg jest związany z wprowadzeniem pod skórę dwutlenku węgla w postaci płynnej. Zapewnia on ujędrnianie skóry, a poza tym jego efekty to:

 • wzmocnienie naczyń krwionośnych,
 • regulacja przepływu krwi,
 • zagęszczenie skóry, a także wzrost jej napięcia.

Peelingi

Obwisła skóra może zostać efektywnie ujędrniona poprzez peelingi. Ten zabieg stosuje się na twarzy oraz pod oczami. Rodzaj użytego kwasu wybiera się w zależności od typu cery, a także pozostałych indywidualnych uwarunkowań. Działanie kwasów sprawia, że stare komórki zostają zamienione na nowe, zdrowe włókna. To powoduje, że skóra staje się bardziej gęsta i napięta.

Ultradźwięki

Jeżeli u danej osoby występuje wiotka skóra po odchudzaniu, to wskazane są dla niej również ultradźwięki. Najpierw na skórę stosuje się specjalistyczną ampułkę, w której znajdują się wartościowe substancje odżywcze. W dalszej kolejności na określony obszar skóry emitowane są ultradźwięki. Sprawia to, że składniki odżywcze mogą przedostać się do głęboko położonych warstw skóry. Skutki tego zabiegu są następujące:

 • cera zostaje ujędrniona,
 • napięcie skóry ulega wzrostowi,
 • skóra jest bardziej rozświetlona.

Zabieg Hot-Cold

Inna propozycja to zabieg Hot-Cold. Jest on w stanie usunąć nadmiar skóry po odchudzaniu. Ten zabieg polega na działaniu na skórę na zmianę ciepła oraz zimna. Sprawia on, że następuje uszczelnienie naczynek krwionośnych, a także ujędrnienie cery.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


4 comments on “Zabiegi na wiotką skórę

 1. elisa6 pisze:

  Jak człowiek umiejętnie będzie się odchudzał to nie będzie miał problemów z obwisłą skórą. Jeśli już do tego dojdzie to szczerze w to wątpię, że jakieś tam kremy ujędrniające będą w stanie coś wskórać. Zostają tylko jakieś zabiegi lub operację plastyczne.

  • jamnikczek pisze:

   Dobrze prawisz. Odchudzanie to ciężki temat. Trzeba potrafić chudnąć z umiarem, ponieważ zbyt szybka utrata wagi spowoduje, że skóra stanie się obwisła. Ja praktycznie parę miesięcy po urodzeniu dziecka wzięłam się za siebie. Codziennie wykonywałam 40 minutowe ćwiczenia – ogólnie nastawiłam się na brzuszki i skakankę. Jadłam zdrowo i mój brzuch wygląda nawet lepiej niż kiedyś :D. Wcześniej nie miałam takiej motywacji do ćwiczeń i mi się nie chciało:D

 2. Samanta(-.-) pisze:

  W końcu znalazłam jakąś listę zabiegów, która będzie w stanie usunąć mój nadmiar skóry po moim nieszczęsnym odchudzaniu. Chyba zdecyduję się na zabieg ultradźwiękami, ale doczytam sobie jeszcze na ten temat ^^. Zazdroszczę wam dziewczyny. Zbyt szybko chciałam schudnąć i teraz mam za swoje.. no ale miejmy nadzieję, że zabieg okaże się skuteczny.

 3. camila pisze:

  Na moją obwisłą skórę ratunkiem okazały się zabiegi laserem Icoone w klinice medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Polecam wszystkim osobą, które zwątpiły już w kurację różnymi kremami. Będziecie mega zadowolone 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 − = 31