Czy rzęsy mogą chorować? Najlepszy sposób na na zdrowe rzęsy

Czy rzęsy mogą chorować? Najlepszy sposób na na zdrowe rzęsy
Oceń nasz wpis!

Malowanie, przedłużanie, zagęszczanie. Rzęsy nie mają łatwego życia. Bezrefleksyjnie je upiększamy, zapominając, że są delikatne i łatwo je zniszczyć. Jakie są najczęstsze problemy z rzęsami wynikające z niewłaściwej pielęgnacji?

Zdarza się, że podczas demakijażu na policzek osypuje się rzęsa lub dwie. Czasami włoski zostają na waciku, a przez głowę przechodzi myśl, że może to nie jest normalne. Obawy stają się jednak uzasadnione dopiero wówczas, gdy wypadanie rzęs jest odczuwalne i zauważalne tzn. na linii rzęs pojawiają się prześwity, rzęsy się przerzedzają i tracimy ich więcej niż 3-4 dziennie.

Najczęstsze problemy z rzęsami to nie tylko wypadanie, chociaż zdecydowanie najwięcej osób tego doświadcza. Możemy nie tylko nadmiernie tracić rzęsy, ale również mogą one być łamliwe. To również skutkuje przerzedzeniem rzęs. Gdyby chodziło jednak tylko o utratę gęstości, nie byłoby aż takiego dużego problemu. Jeśli nie zregenerujemy rzęs, możemy doprowadzić do łysienia powiek. Podobny efekt przynosi nieleczone zapalenie brzegów powiek – choroba rzęs, która może pojawiać się np. w wyniku stosowania niewłaściwych kosmetyków. Inne problemy z rzęsami to np. odbarwianie włosków i nieprawidłowości w ich wzroście lub zakażenie nużeńcem, niewidocznym dla oka pasożytem rozwijających się u ujścia rzęs.

Rzecz jasna większość z tych problemów ma określone przyczyny i są problemami wrodzonymi lub nabytymi. Nic nie dzieje się samo, tak jak kondycja rzęs nie poprawi się bez naszej pomocy.

Jak dbać o rzęsy, żeby były zdrowe i piękne?

Rzęsy to miniaturowe wersje włosów na głowie, dlatego im również potrzebna jest regularna pielęgnacja. Analogii jest sporo, bo o rzęsy również możemy dbać, stosując odżywki. Dobrze skomponowana odżywka do rzęs, która zawiera substancje regenerujące, odżywiające i nawilżające, to obowiązkowe wyposażenie każdej kosmetyczki. Jest nie tylko kosmetykiem, ale może też wspomagać leczenie wielu różnych problemów z rzęsami. Dobre serum działa na cebulki rzęs, czyli eliminuje problem wypadania lub łamliwości u samego źródła. Należy nakładać je na rzęsy każdego dnia po demakijażu, żeby już po kilku tygodniach pozbyć się wszystkich problemów i zachwycać perfekcyjnymi, gęstymi i długimi rzęsami.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

45 − = 41