Archives: Problemy ze skórą

Pierwsza wizyta u trychologa – sprawdź co warto o niej wiedzieć.

Trychologia to dziedzina nauki wciąż mało znana w Polsce, jednak jej popularność rośnie z miesiąca na miesiąc. Stosunkowo młoda nauka przybyła do nas z innych krajów europejskich, a Skandynawia uważana jest za lidera wśród liczby gabinetów trychologicznych. Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozą oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów. Niewiele osób wie, że każde nadmierne • Read More »


Jak zniwelować przyczyny łysienia?

Trychologia jest dziedziną kosmetologii, która wyewoluowała wskutek rosnącego zapotrzebowania na skuteczne metody diagnostyczne i terapeutyczne w zakresie chorób skóry głowy oraz wypadania włosów.


Zabiegi odpowiedzialne za nawilżanie skóry twarzy

Skóra, która jest przesuszona nie wygląda estetycznie. Łuszczy się lub przetłuszcza, jest pomarszczona niczym wysychający owoc. Dyskomfort spowodowany przesuszeniem skóry sprawia, że czujemy się nieatrakcyjne, a nawet najlepszy makijaż nie sprawi, że zatuszujemy niedoskonałości. Regeneracja skóry jest niezwykle ważna niezależnie od wieku.


Sposób na rozstępy

Rozstępy są defektem skóry w postaci podłużnych pasm pojawiających się na skórze w okolicach brzucha, ud, pośladkach, piersiach a nawet na plecach czy rękach. Występują one w skutek zmian hormonalnych, nagłego wzrostu masy ciała, zmiany w funkcjonowaniu tkanki łącznej lub przyjmowanie kortykosteroidów przez dłuższy czas. Rozstępy pojawiają się w skutek rozciągnięcia skóry a tym samym • Read More »


Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – wszystko co musisz wiedzieć

Każdy człowiek z upływem lat zauważa znaczące zmiany w wyglądzie twarzy. Efekt starzenia wywołują chociażby różnego rodzaju zmarszczki, czyli charakterystyczne zagłębienia skórne. Szczególnie nieznośne bywają tak zwane doliny łez, które powodują, że twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną i podstarzałą. To samo dotyczy bruzd nosowo-wargowych, które mogą pojawiać się już po upłynięciu pierwszych 25 lat życia. • Read More »


Zamykanie pękniętych naczynek nigdy nie było łatwiejsze

W niniejszym artykule poświęcimy uwagę bardzo ważnemu tematowi jaki jest skuteczne usuwanie naczynek. Problem naczynek na twarzy możemy najskuteczniej zlikwidować za pomocą specjalistycznych zabiegów na przykład poprzez laserowe usuwanie naczynek. Powstawanie widocznych naczynek. Naczynka stają się widoczne gdy pękają lub się rozszerzają. Problem taki powstaje, kiedy naczynka są mało elastyczne, słabe oraz posiadają tendencję do kruszenia. • Read More »


Depilacja laserowa – ciekawa alternatywa dla innych metod usuwania owłosienia

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda trwałego usuwania owłosienia. Ze względu na szereg zalet, szturmem podbiła rynek i zdobyła serca tysiąca klientek. Komfort i wygoda płynące z możliwości zapomnienia o depilacji i goleniu, są nie do przecenienia. Szczególnie teraz, kiedy na wszystko brakuje nam czasu.