Jak pozbyć się pryszczy?

Jak pozbyć się pryszczy?
Oceń nasz wpis!

Pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie i w najbardziej widocznych miejscach. Powodują dyskomfort psychiczny i negatywnie wpływa na wygląd. Pryszcze, bo o nich właśnie mowa, to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatkowie, ale także osoby dorosłe.

Przyczyny powstawania trądziku mogą być różne, najczęściej jest to niewłaściwa praca gruczołów łojowych oraz zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. Zaskórniaki mogą być także efektem niewłaściwej diety lub stresu. Na tą dolegliwość może pomóc serum antytrądzikowe.

Trądzik zazwyczaj kojarzony jest z okresem dojrzewania. Wynika to przede wszystkim z tego, że właśnie w okresie dojrzewania pojawiają się pryszcze, wągry i zaczerwienienia skóry – u niektórych problem znika wraz z wiekiem, inni zmagają się z nim przez całe życie. Zmiany trądzikowe najczęściej występuje w okolicach nosa, czoła i brody, choć może pojawiać się również w okolicach dekoltu i na plecach.

Główną przyczyną choroby jest nadmiar sebum, które stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii – w wyniku oddziaływania mikroorganizmów pojawiają się podrażnienia skóry w postaci zaczerwienienia oraz swędzących krost. Sprawdź także, jak działa punktowy krem na wypryski.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Niezależnie od wieku, skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji – pozwoli to poprawić jej stan oraz zapobiec powikłaniom potrądzikowym, takim jak blizny lub przebarwienia. Sposób pielęgnacji powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry oraz stopnia zaawansowania choroby.

Jeśli zmiany mają lekką postać, wystarczy zadbać o to, aby skóra przez cały czas była utrzymana w jak najlepszym stanie. Zdecydowanie należy unikać preparatów leczniczo-pielęgnacyjnych, które w swoim składzie posiadają sztuczne komponenty – są to produkty, które działają wyłącznie powierzchownie, nie usuwają natomiast źródła trądziku. Zdecydowanie lepsze są preparaty produkowane na bazie naturalnych komponentów, czego doskonałym przykładem jest Sevolium – serum na trądzik, które wnika w głąb skóry, usuwając przyczynę zmian trądzikowych.

Produkt ten posiada bogate właściwości oczyszczająco-regenerujące, czego efektem jest prawidłowa praca gruczołów, a tym samym zdrowa skóra, pozbawiona nieestetycznych pryszczy i wągrów.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *