Objawy nadciśnienia

Objawy nadciśnienia
Oceń nasz wpis!

Nadciśnienie tętnicze jest bardzo poważną chorobą, która nieleczona może mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też niezwykle ważne jest jej wczesne rozpoznanie. Warto więc wiedzieć, jakie są objawy nadciśnienia.

Zawroty i bóle głowy

Objawy nadciśnienia obejmują przede wszystkim bóle i zawroty głowy. Osoby mające problem z tą chorobą często cierpią również na długotrwałe bóle głowy, przy których nie pomaga większość stosowanych leków przeciwbólowych. Przebiega to w ten sposób, że w momencie, kiedy ciśnienie znacznie się podniesie, odczuwa się ból z tyłu głowy.

U niektórych osób mogą wystąpić również zawroty, a nawet omdlenia. Gdy występuje tego typu nadciśnienie objawy są bardzo często ignorowane i bagatelizowane, jednak mogą pomóc w rozpoznaniu choroby.

Problemy ze snem

Oprócz tego, gdy występuje nadciśnienie tętnicze objawy obejmują również bezsenność. Osoby cierpiące na tego typu schorzenie mają problemy z zasypianiem, a także bardzo często budzą się w nocy. Często nie pomagają nawet leki nasenne. Nieprzespane noce z kolei doprowadzają do ogólnego zmęczenia organizmu. Obniża się tym samym samopoczucie człowieka.

Ponadto bardzo charakterystyczna jest również nerwowość i drażliwość. Wszystko przeszkadza i wszystko denerwuje, chorzy nie radzą sobie również ze stresem, ponieważ odczuwają go znacznie intensywniej. Mogą pojawić się szumy w uszach, a także mroczki przed oczami. Ponadto czasem występują również objawy skórne. Charakterystyczne są nagłe zaczerwienienia szyi i twarzy.

Objawy sercowe

Nadciśnienie przede wszystkim utrudnia funkcjonowanie serca. Dlatego też osoby cierpiące na tę chorobę mogą odczuwać objawy z tym związane. Charakterystyczne jest napadowe kołatanie serca, które występuje w momencie, kiedy ciśnienie się podwyższa – więcej o tym tutaj: http://zawalserca.net/objawy-wysokiego-cisnienia/.

Ponadto mogą pojawić się również bóle zaraz po wysiłku fizycznym, zlokalizowane za mostkiem. Często one również promieniują na odcinek szyi, żuchwy, lewego, albo prawego ramienia. Zazwyczaj ustępują w kilka minut po wysiłku. Osoby mające problemy z nadciśnieniem, znacznie szybciej się męczą. Czasem nawet wystarczy wejść po schodach, aby dostać zadyszki.

Nudności

Czasami w momencie, kiedy ciśnienie się podwyższa, mogą być odczuwane nudności. W trudniejszych przypadkach mogą pojawić się również nieuzasadnione niczym wymioty. Często świadczą one o tym, że ciśnienie jest już na naprawdę bardzo wysokim poziomie i konieczne jest podanie odpowiedniej dawki leków, które obniżą ciśnienie krwi.

Zaburzenia mowy

Nieleczone nadciśnienie tętnicze może doprowadzić również do napadowych zaburzeń mowy i niedowładów mięśniowych. Występują one w momencie, kiedy ciśnienie się podwyższa. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych objawów, które mogą świadczyć o wysokim ciśnieniu. Pozostałe wymienione objawy mogą być również przyczynami występowania innych chorób i schorzeń. Z kolei niedowłady mięśni i zaburzenia mowy są raczej charakterystyczne właśnie dla problemów z nadciśnieniem.

Podsumowując, można powiedzieć, że objawów nadciśnienia tętniczego jest naprawdę bardzo wiele. Jeżeli więc zauważalne stanie się występowanie nawet kilku z nich, to warto zmierzyć sobie ciśnienie. Ponadto, jeżeli podejrzewa się występowanie tego typu choroby, niezwykle ważne jest kontrolowanie ciśnienia i mierzenie go co najmniej raz dziennie. Jeżeli będzie ono niepokojące, bardzo ważne jest szybkie skontaktowanie się z lekarzem, który wprowadzi odpowiednie leczenie.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 + = 50