Jak powinno wyglądać domowe leczenie hemoroidów?

Jak powinno wyglądać domowe leczenie hemoroidów?
Oceń nasz wpis!

Hemoroidy to dolegliwość, która obecnie dotyka coraz większą liczbę osób, jednak wdrażając odpowiednie leczenie w pierwszym stadium rozwoju choroby, można skutecznie wyleczyć tę nieprzyjemną dolegliwość. Hemoroidy zwane inaczej guzkami krwawniczymi swoim wyglądem przypominają poduszeczki, które wypełnione są krwią. Ich zadaniem jest uszczelnienie kanału odbytu, a także panowanie nad oddawaniem stolca. Czasem jednak w okolicy odbytu zaczyna pojawiać się stan zapalny, który w wielu przypadkach jest trudny do zniesienia. W takim przypadku należy wdrożyć odpowiednie leczenie, dzięki któremu nieprzyjemne objawy powinny ustąpić. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku domowe sposoby, jednak jak powinno wyglądać takie domowe leczenie przeciw hemoroidom?
Okłady, przemywanie, nasiadówki

Bardzo dobrym sposobem na poradzenie sobie ze świądem oraz silnym pieczeniem jest stosowanie ziół, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz antybakteryjne. Zmienione chorobowo miejsce można przecierać leczniczymi naparami z rumianku lub kory dębu, jednak również dobrze sprawdzają się okłady, a także nasiadówki przygotowywane z tych samych ziół. Jeśli chodzi o wspomniane okłady, to do obolałego miejsca warto przystawić na chwilę owiniętą w chusteczkę kostkę lodu lub sok z ugotowanej cebuli, które pomogą załagodzić ból oraz zahamują niewielkie krwawienie.

Ziołowe herbatki

Zioła sprawdzają się idealnie nie tylko stosowane zewnętrznie, ale również wewnętrznie. Aby jednak efekty ich działania były najskuteczniejsze, warto wybrać specjalnie skomponowaną mieszankę ziół taką jak np. Procto Vitale. Wspomniana mieszanka zawiera w swoim składzie liść szałwii, który ułatwia trawienie i zapobiega pojawianiu się nieprzyjemnych hemoroidów. Z kolei korzeń prawoślazu, ziele skrzypu oraz ziele rdestu ptasiego działają moczopędnie, przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie, dzięki czemu pomagają załagodzić swędzenie oraz silne pieczenie. Regularne picie takiej herbatki pomaga nie tylko załagodzić pojawiające się objawy, ale zabezpiecza również organizm przed pojawieniem się nieprzyjemnych hemoroidów.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 12 = 16