Depilacja woskiem

Depilacja woskiem
Oceń nasz wpis!

Zastanawiając się, co jest lepsze golenie czy depilacja woskiem można stwierdzić, że woskowanie jest lepsze, ponieważ usuwa [włosy] z korzenia. Natomiast po goleniu włosy są tylko obcięte, więc dwie godziny później można zobaczyć włosy w golonych miejscach lub niebieski cień (mieszek włosowy pod skórą). Z drugiej strony, depilacja woskiem może trwać nie dłużej niż miesiąc, ale jest również trwalsza – w miarę upływu czasu włosy stają się rzadsze, a więc jest ich coraz mniej. Bonus: Złuszcza również skórę, pozostawiając uczucie jedwabiście gładkiej skóry.

Zabiegi depilacji woskiem oferowane przez salon kosmetyczny są dostępne do usuwania włosów z niemal każdego obszaru twarzy i ciała. Od nóg do brwi. Do wszystkich zabiegów kosmetolog wykorzystują wysokiej, jakości wosk.

Salon kosmetyczny oferuje:

 • Woskowanie brazylijskie / hollywoodzkie
 • Woskowanie pół i pełnej nogi
 • Woskowanie linii bikini
 • Woskowanie pełne i półramienne
 • Woskowanie – depilacja pleców
 • Woskowanie pod pachami.

Decydując się na depilację woskiem w salonie kosmetycznym warto zwrócić uwagę, kto wykonuje takie zabiegi, ponieważ najlepszy efekt zostanie osiągnięty, jeżeli zabieg wykona kosmetolog a nie kosmetyczka.

Przygotowanie do depilacji woskiem

Jeśli ktoś martwi się o ból, kosmetolog doradzi również peeling złuszczający poprzedniego dnia i nie stosowanie balsamu do ciała w dniu woskowania. Ponadto, w przypadku woskowania pod pachami, zaleca się stosowanie dezodorantu bez antyperspirantu, ponieważ łatwiej przeprowadzić zabieg.

Jak przebiega depilacja woskiem?

Podczas zabiegu wykonywanego przez kosmetologa nakłada on rozgrzany wosk do temperatury 37-38°C na depilowaną część ciała (nogi, ramiona, plecy, pachy bikini), a następnie zrywa za pomocą bawełnianego paska. Samo nakładanie wosku na ciało nie powoduje dolegliwości bólowych, jednak zrywanie takie nieprzyjemne efekty powoduje. Każdy ma inny próg odczuwania bólu.

O czym trzeba wiedzieć:

 • Skóra po depilacji woskiem może być podrażniona
  i zaczerwieniona.
 • Na drugi – trzeci dzień takie skutki ustępują a skóra staje się miła, delikatna w dotyku.
 • Efekt depilacji woskiem utrzymuje się do około 3- 4 tygodni.

Jak często należy poddawać się depilacji woskiem?

Jeśli niedawno nogi, pachy czy ramiona były ogolone trzeba poczekać pięć dni. Ludzie powinni odczekać od trzech do czterech tygodni między depilacją, ale w szczególnym wypadku, jeśli na przykład zamierzają wyjechać na wakacje, mogą wrócić po trzech tygodniach.

Czytaj więcej artykułów na temat na zdrowia w portalu https://zdrowy.net/

Czego oczekiwać po depilacji woskiem?

Najpierw wosk będzie czyścić i dezynfekować dany obszar ciała. Następnie nakłada się wosk i usuwa małe obszary włosów na raz. Istnieją dwa różne rodzaje wosku, miękki wosk wykonuje się za pomocą pasków papieru lub muślinu, a twardy wosk usuwa się bez pasków. Ogólnie rzecz biorąc, twardy wosk jest używany do usuwania włosów w okolicach bikini, pod pachami i twarzy; miękki wosk jest używany na większych obszarach ciała, takich jak noga lub pod pachą. Następnie usuwa się wszelkie pozostałości wosku i nakłada krem.

Celem kosmetologa jest oferowanie klientom szybkiego i skutecznego usuwania włosów w komfortowym i prywatnym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy ktoś poddaje się depilacji woskiem po raz pierwszy, czy też wykonuje ten zabieg od lat, salon kosmetyczny zaoferuje odpowiednie dla każdej osoby usługi.

Korzyści z depilacji woskiem

 • Szybki efekt od razu po wykonanym zabiegu
 • W czasie około miesiąca po wykonanej depilacji można cieszyć się z gładkiej skóry
 • Można depilować każdą okolicę ciała (nogi, okolice bikini, ręce, brwi),
 • Depilacja woskiem działa podobnie jak peeling, podczas odrywania wosku zostają usunięte powierzchowne warstwy martwego naskórka, co potęguje efekt super gładkiej skóry.
 • Depilacja woskiem nie powoduje świądu i pieczenia po zabiegu.
Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 80 = 84