Archives: Czytelnia

Co to jest wazektomia i na czym polega zabieg?

Wazektomia jest bezpieczną i niewątpliwie bardzo skuteczną metodą stałej antykoncepcji u mężczyzn. Zabieg polega na przerwaniu ciągłości nasieniowodów, czyli przewodów odprowadzających plemniki z jąder. Z uwagi na nieskomplikowaną procedurę wazektomię wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga też użycia skalpela ani zakładania szwów, dzięki czemu pozwala uniknąć ryzyka powstania krwiaka, zakażenia oraz dolegliwości bólowych. Podejrzewasz • Read More »


Stulejka

Stulejka to zmiana chorobowa (nabyta lub wrodzona) polegająca na zwężeniu ujścia napletka. W poniższym artykule przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące niniejszej choroby. Opisane zostaną również sposoby jej leczenia oraz najważniejsze kwestie związane z zabiegiem chirurgicznym mającym na celu wyeliminowanie problemu stulejki.


Szukasz najlepszego sposobu depilacji?

Kwestią, która powraca jak prawdziwy bumerang szczególnie w lecie jest kobieca depilacja. Właściwie każda pani, niezależnie od jej wieku stara się usunąć niechciane owłosienie. Oczywiście, zależy to od wielu przyzwyczajeń i charakteru, jednak na ogół trudno znaleźć dziewczynę czy kobietę, która nie korzysta z najpopularniejszych sposobów depilacji. Jak wybrać odpowiedni sposób na usuwanie niechcianego owłosienia? Przede • Read More »


Depilacja woskiem

Zastanawiając się, co jest lepsze golenie czy depilacja woskiem można stwierdzić, że woskowanie jest lepsze, ponieważ usuwa [włosy] z korzenia. Natomiast po goleniu włosy są tylko obcięte, więc dwie godziny później można zobaczyć włosy w golonych miejscach lub niebieski cień (mieszek włosowy pod skórą). Z drugiej strony, depilacja woskiem może trwać nie dłużej niż miesiąc, • Read More »


Domowe sposoby na ból ucha

Ból ucha to bardzo nieprzyjemny stan – wie to każdy, kto choć raz się z nim zetknął. Ma on różne oblicza. Bywa tępy, pulsujący, piekący i może dotyczyć zewnętrznej, bądź wewnętrznej części ucha. Odczuwany ból jest najczęściej efektem zatkania trąbki Eustachiusza, która łączy tylną część gardła i ucho środkowe. Ma to zwykle związek z infekcją • Read More »


Vectus warty uwagi

Specjalistom z firmy Palomar Medical Technologies przyświecał jeden cel. Chcieli stworzyć technologię, która umożliwi szybką, łatwą, i co najważniejsze, bezpieczną depilację. Wynikiem ich prac jest powstanie lasera Vectus, który łączy wspomniane cechy z trwałością efektów. Najważniejszą zaletą ich wynalazku jest fakt, że pozwala on na stałe usunięcie zbędnego owłosienia. W przeciwieństwie do wielu innych metod, • Read More »


Kolka wątrobowa

Silne dolegliwości okolic brzucha mogą świadczyć o jednej z kilku dolegliwości. Najczęściej jest to kolka jelitowa, kolka wątrobowa lub kolka nerkowa. Kolka wątrobowa, zwana inaczej kolką żółciową, to schorzenie, które dotyka najczęściej osoby po 40. roku życia, chociaż nie jest to regułą. Można ją rozpoznać po kilku bardzo charakterystycznych objawach. Objawy kolki wątrobowej Objawem kolki • Read More »


Jak powiększyć piersi naturalnie?

Mały biust w stroju kąpielowym nie prezentuje się zbyt dobrze, dlatego też posiadaczki takich piersi  dałyby wszystko, aby nieco powiększyć jego rozmiar (piersi w ciąży naturalnie się powiększają), jednak w nie każdym przypadku możliwe jest przeprowadzenie kosztownej operacji plastycznej, która raz na zawsze pomogłaby rozwiązać problem. Na szczęście obecnie można znaleźć kilka alternatywnych sposobów na • Read More »


Jak pozbyć się pryszczy?

Pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie i w najbardziej widocznych miejscach. Powodują dyskomfort psychiczny i negatywnie wpływa na wygląd. Pryszcze, bo o nich właśnie mowa, to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatkowie, ale także osoby dorosłe. Przyczyny powstawania trądziku mogą być różne, najczęściej jest to niewłaściwa praca gruczołów łojowych oraz zachodzące w • Read More »


Do czego używać czarnuszkę siewną?

Czarnuszki można używać jako środka przeciwko chorobom różnego typu. W jaki sposób to robić i jakie właściwości posiada to zioło? Jakie są skuteczne zioła wątrobowe? Czarnuszka to przede wszystkim roślina, która może być panaceum na wiele dolegliwości. Przede wszystkim poprawia ona działanie wielu narządów, co sprawia, że można używać jej także profilaktycznie właściwie w każdym • Read More »