Archives: Czytelnia

Jak sobie radzić z zaczerwienieniem twarzy?

Skąd się bierze zaczerwienienie twarzy? Zdecydowanie intensywniejsze tempo życia i coraz więcej szkodliwych czynników środowiskowych nie służą skórze i częściej może ulegać ona podrażnieniom. Problem zaczerwienienia twarzy może mieć różne przyczyny.


Czy rzęsy mogą chorować? Najlepszy sposób na na zdrowe rzęsy

Malowanie, przedłużanie, zagęszczanie. Rzęsy nie mają łatwego życia. Bezrefleksyjnie je upiększamy, zapominając, że są delikatne i łatwo je zniszczyć. Jakie są najczęstsze problemy z rzęsami wynikające z niewłaściwej pielęgnacji? Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR – wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Leczenie trądziku – popularne tabletki na trądzik

Leczenie schorzenia, jakim jest trądzik, w wielu przypadkach nie może obejść się bez wspomagania farmakologicznego. Dobranie odpowiedniego leku nie jest jednak zadaniem łatwym. W zależności od rodzaju i nasilenia objawów oraz reakcji naszego organizmu różne medykamenty mogą działać inaczej. Zanim rozpoczniemy kurację, warto zatem poznać działanie leków. Zobaczmy zatem, jakie tabletki najczęściej stosowane są w • Read More »


Poznaj sposób na skuteczny lifting twarzy bez skalpela

Z biegiem lat wygląd naszej skóry się zmienia. Owal twarzy traci swój kształt, a liczne zmarszczki i opadające fałdki stają się przyczyną kompleksów i wpływają na nasze samopoczucie oraz ocenę własnej atrakcyjności. Na szczęście wraz z rozwojem kosmetologii oraz medycyny estetycznej powstało wiele innowacyjnych zabiegów, które w krótkim czasie są w stanie zagwarantować nam skuteczny • Read More »


Sposoby walki z trądzikiem – tabletki na trądzik

Gładka cera pozbawiona niedoskonałości to marzenie wielu osób. Niestety ogromna część populacji zmaga się z trądzikiem pospolitym. Trądzik na czole, trądzik na policzkach lub trądzik na brodzie znacznie obniża pewność siebie i jest trudny do ukrycia. Trądzik na plecach występuje równie często, a osoby nim dotknięte często rezygnują z takich aktywności jak basen lub wypoczynek • Read More »


Pielęgnacja cery trądzikowej. Jaki krem wybrać?

Cera trądzikowa to problem, z którym zmaga się wielu nastolatków i nie tylko – trądzik dotyka także dorosłych. Przypadłość ta męczy nas latami, pozostawiając na twarzy czy plecach nieestetyczne blizny po wypryskach. Trądzik w wieku dojrzewania jest efektem burzy hormonalnej towarzyszącej zmianom, jakie zachodzą w organizmie młodych ludzi. Natomiast u osób dorosłych do pojawienia się • Read More »


Manicure hybrydowy – wszystkie najważniejsze informacje

Manicure hybrydowy to wspaniały sposób na piękne paznokcie bez obaw o odpryski, lub ścieranie lakieru. W niniejszym poradniku krok po kroku wyjaśnimy Ci, na czym polega manicure hybrydowy oraz jakie są jego koszty.


Maść na trądzik – dlaczego warto?

Powodów powstawania trądziku może być wiele, najczęściej wynikają one z zaburzonej funkcji gruczołów łojowych i zmian hormonalnych w organizmie. Trądzik może być również spowodowane niewłaściwą dietą lub stresem, który towarzyszy wielu osobom codziennie. W takim przypadku należy zastosować skuteczny krem przeciw trądzikowi i wypryskom.


Co to jest wazektomia i na czym polega zabieg?

Wazektomia jest bezpieczną i niewątpliwie bardzo skuteczną metodą stałej antykoncepcji u mężczyzn. Zabieg polega na przerwaniu ciągłości nasieniowodów, czyli przewodów odprowadzających plemniki z jąder. Z uwagi na nieskomplikowaną procedurę wazektomię wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga też użycia skalpela ani zakładania szwów, dzięki czemu pozwala uniknąć ryzyka powstania krwiaka, zakażenia oraz dolegliwości bólowych.


Usuwanie prosaków

Prosaki to drobniutkie nierówności skóry, które przybierają jasną barwę. Są defektem trudnym do usunięcia. Mimo to, postęp medycyny estetycznej pozwala na ich skuteczne wyeliminowanie.