Archives: Czytelnia

Jak sobie radzić z zaczerwienieniem twarzy?

Skąd się bierze zaczerwienienie twarzy? Zdecydowanie intensywniejsze tempo życia i coraz więcej szkodliwych czynników środowiskowych nie służą skórze i częściej może ulegać ona podrażnieniom. Problem zaczerwienienia twarzy może mieć różne przyczyny. Coraz częściej zaczerwienienie twarzy pojawia się razem z silnym swędzeniem, a do tego dochodzą silnie zmiany trądzikowe. Schorzenie to dotyka coraz więcej osób, zwłaszcza osoby o jasnej karnacji posiadające • Read More »


Czy rzęsy mogą chorować? Najlepszy sposób na na zdrowe rzęsy

Malowanie, przedłużanie, zagęszczanie. Rzęsy nie mają łatwego życia. Bezrefleksyjnie je upiększamy, zapominając, że są delikatne i łatwo je zniszczyć. Jakie są najczęstsze problemy z rzęsami wynikające z niewłaściwej pielęgnacji? Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR – wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Pielęgnacja cery trądzikowej. Jaki krem wybrać?

Cera trądzikowa to problem, z którym zmaga się wielu nastolatków i nie tylko – trądzik dotyka także dorosłych. Przypadłość ta męczy nas latami, pozostawiając na twarzy czy plecach nieestetyczne blizny po wypryskach. Trądzik w wieku dojrzewania jest efektem burzy hormonalnej towarzyszącej zmianom, jakie zachodzą w organizmie młodych ludzi. Natomiast u osób dorosłych do pojawienia się • Read More »


Manicure hybrydowy – wszystkie najważniejsze informacje

Manicure hybrydowy to wspaniały sposób na piękne paznokcie bez obaw o odpryski, lub ścieranie lakieru. W niniejszym poradniku krok po kroku wyjaśnimy Ci, na czym polega manicure hybrydowy oraz jakie są jego koszty. Co to jest manicure hybrydowy? Hybrydowy manicure to jedna z najpopularniejszych obecnie metod zdobienia i pielęgnacji paznokci. Jedną z największych zalet niniejszego • Read More »


Co to jest wazektomia i na czym polega zabieg?

Wazektomia jest bezpieczną i niewątpliwie bardzo skuteczną metodą stałej antykoncepcji u mężczyzn. Zabieg polega na przerwaniu ciągłości nasieniowodów, czyli przewodów odprowadzających plemniki z jąder. Z uwagi na nieskomplikowaną procedurę wazektomię wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga też użycia skalpela ani zakładania szwów, dzięki czemu pozwala uniknąć ryzyka powstania krwiaka, zakażenia oraz dolegliwości bólowych.


Stulejka

Stulejka to zmiana chorobowa (nabyta lub wrodzona) polegająca na zwężeniu ujścia napletka. W poniższym artykule przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące niniejszej choroby. Opisane zostaną również sposoby jej leczenia oraz najważniejsze kwestie związane z zabiegiem chirurgicznym mającym na celu wyeliminowanie problemu stulejki.


Zabiegi na wiotką skórę

Problemem wielu osób jest wiotka skóra. Jej przyczyn jest wiele. Jednak niezależnie od tego, czy u danej osoby występuje obwisła skóra po odchudzaniu, czy też zwiotczała skóra spowodowana procesami starzenia, walka z tym problemem jest możliwa, choć zwykle nie jest zbyt prosta. Profesjonalne zabiegi Na zwiotczałą skórę najbardziej polecane są profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. Wśród nich • Read More »


Szukasz najlepszego sposobu depilacji?

Kwestią, która powraca jak prawdziwy bumerang szczególnie w lecie jest kobieca depilacja. Właściwie każda pani, niezależnie od jej wieku stara się usunąć niechciane owłosienie. Oczywiście, zależy to od wielu przyzwyczajeń i charakteru, jednak na ogół trudno znaleźć dziewczynę czy kobietę, która nie korzysta z najpopularniejszych sposobów depilacji. Jak wybrać odpowiedni sposób na usuwanie niechcianego owłosienia? Przede • Read More »


Depilacja woskiem

Zastanawiając się, co jest lepsze golenie czy depilacja woskiem można stwierdzić, że woskowanie jest lepsze, ponieważ usuwa [włosy] z korzenia. Natomiast po goleniu włosy są tylko obcięte, więc dwie godziny później można zobaczyć włosy w golonych miejscach lub niebieski cień (mieszek włosowy pod skórą). Z drugiej strony, depilacja woskiem może trwać nie dłużej niż miesiąc, • Read More »


Jak zwalczyć blizny pooperacyjne?

Wielu ludziom zabiegi operacyjne uratowały życie, jednak po wielu takich zdarzeniach pozostają na długie lata blizny pooperacyjne. Blizna pooperacyjna, jakkolwiek jest świadectwem naszej ciężkiej walki z chorobą, to może być również bardzo szpecąca. Usuwanie blizn pooperacyjnych, jest coraz bardziej popularnym trendem w świecie medycyny estetycznej.  Czym są blizny?  Jest to odtworzona tkanka skóry. Gdy skóra • Read More »