Archives: Czytelnia

Szukasz najlepszego sposobu depilacji?

Kwestią, która powraca jak prawdziwy bumerang szczególnie w lecie jest kobieca depilacja. Właściwie każda pani, niezależnie od jej wieku stara się usunąć niechciane owłosienie. Oczywiście, zależy to od wielu przyzwyczajeń i charakteru, jednak na ogół trudno znaleźć dziewczynę czy kobietę, która nie korzysta z najpopularniejszych sposobów depilacji. Jak wybrać odpowiedni sposób na usuwanie niechcianego owłosienia? Przede • Read More »


Depilacja woskiem

Zastanawiając się, co jest lepsze golenie czy depilacja woskiem można stwierdzić, że woskowanie jest lepsze, ponieważ usuwa [włosy] z korzenia. Natomiast po goleniu włosy są tylko obcięte, więc dwie godziny później można zobaczyć włosy w golonych miejscach lub niebieski cień (mieszek włosowy pod skórą). Z drugiej strony, depilacja woskiem może trwać nie dłużej niż miesiąc, • Read More »


Jak powiększyć piersi naturalnie?

Mały biust w stroju kąpielowym nie prezentuje się zbyt dobrze, dlatego też posiadaczki takich piersi  dałyby wszystko, aby nieco powiększyć jego rozmiar (piersi w ciąży naturalnie się powiększają), jednak w nie każdym przypadku możliwe jest przeprowadzenie kosztownej operacji plastycznej, która raz na zawsze pomogłaby rozwiązać problem. Na szczęście obecnie można znaleźć kilka alternatywnych sposobów na • Read More »


Jak pozbyć się pryszczy?

Pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie i w najbardziej widocznych miejscach. Powodują dyskomfort psychiczny i negatywnie wpływa na wygląd. Pryszcze, bo o nich właśnie mowa, to problem, z którym borykają się nie tylko nastolatkowie, ale także osoby dorosłe. Przyczyny powstawania trądziku mogą być różne, najczęściej jest to niewłaściwa praca gruczołów łojowych oraz zachodzące w • Read More »


Do czego używać czarnuszkę siewną?

Czarnuszki można używać jako środka przeciwko chorobom różnego typu. W jaki sposób to robić i jakie właściwości posiada to zioło? Jakie są skuteczne zioła wątrobowe? Czarnuszka to przede wszystkim roślina, która może być panaceum na wiele dolegliwości. Przede wszystkim poprawia ona działanie wielu narządów, co sprawia, że można używać jej także profilaktycznie właściwie w każdym • Read More »


Jak powinno wyglądać domowe leczenie hemoroidów?

Hemoroidy to dolegliwość, która obecnie dotyka coraz większą liczbę osób, jednak wdrażając odpowiednie leczenie w pierwszym stadium rozwoju choroby, można skutecznie wyleczyć tę nieprzyjemną dolegliwość. Hemoroidy zwane inaczej guzkami krwawniczymi swoim wyglądem przypominają poduszeczki, które wypełnione są krwią. Ich zadaniem jest uszczelnienie kanału odbytu, a także panowanie nad oddawaniem stolca. Czasem jednak w okolicy odbytu • Read More »


Jak szybko pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Cellulit to problem, który zazwyczaj nie pojawia się w ciągu jednego dnia. Dlatego też niemożliwe jest, by skórka pomarańczowa zniknęła w bardzo krótkim czasie. Czy możliwe jest szybkie pozbycie się cellulitu z ud i pośladków? W jaki sposób można przyśpieszyć ten proces?


Co będzie dobre na zmarszczki pod oczami?

Wraz z wiekiem skóra na twarzy każdej kobiety zaczyna tracić swoją elastyczność wskutek zmniejszenia w skórze ilości kolagenu elastyny, co doprowadza niestety do pojawienia się zmarszczek w okolicy czoła, ust oraz powiek. Niestety skóra wokół narządu wzroku jest bardzo delikatna, przez co i podatna na różnego rodzaju podrażnienia i uszkodzenia, dlatego też należy obchodzić się • Read More »


Depilacja laserowa- spojrzenie w przyszłość w jednym urządzeniu

Depilacja laserem diodowym to coraz częściej występujące zapytanie wśród kosmetycznego środowiska. Wiele osób nadal ma sceptyczne podejście do tego tematu i nie jest przekonane co do wykonywania właśnie takiego zabiegu. Większość z przeciwników laserowej depilacji odrzuca możliwość skorzystania z podobnych usług z powodu zbyt dużego kosztu takiego zabiegu i braku gwarancji o jego skuteczności. Warto • Read More »


Zagrożenia związane z ureaplasmą urealyticum

Ureaplasma urealyticum jest drobnoustrojem który wywołuje stan zapalny układu moczowo- płciowego. W większości przypadków schorzenie to przebiega bezobjawowo sprawiając, że osoba, która jest nosicielem nawet nie ma o tym pojęcia. Jeżeli jednak choroba się nasili, to nieleczona może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.