Czy aloes na trądzik różowaty pomoże?

Czy aloes na trądzik różowaty pomoże?
Oceń nasz wpis!

Osoby borykające się z uciążliwymi objawami trądziku różowatego takimi jak zaczerwienie, swędzenie i pieczenie skóry, starają się szukać bardziej naturalnych metod leczenia. Okazało się, że z różnych homeopatycznych (naturalnych) środków zaradczych stosowanie aloesu na trądzik różowaty staje się coraz bardziej popularnym i skutecznym leczeniem.

Kiedy łodygi rośliny aloesu są otwarte, pojawia się ciecz podobna do żelu, może trudno uwierzyć, że po prostu krojenie otwartych łodyg z aloesu i stosowanie jego zawartości miejscowo na skórę może przynieść znaczne korzyści cierpiącym na trądzik różowaty. Oprócz naprawy i wyleczenia zewnętrznego trądzika, miejscowe stosowanie tej rośliny działa również, jako środek detoksykacyjny pod skórą, co podwaja gojenie objawów trądziku różowatego.

Osoby z trądzikiem różowatym często odczuwają swędzenie i suchość skóry. Stosowanie aloesu miejscowo zwiększa wilgotność i odmładza skórę, działając jednocześnie przeciwzapalnie oraz redukując zaczerwienienie i podrażnienie. Zadowoleni użytkownicy aloesu zauważają znaczne zmiany w ciężkości trądziku różowatego, często już w połowie czasu potrzebnego na odczucie pozytywnych zmian przy przepisanych przez lekarza lekach. W przeciwieństwie do leków farmaceutycznych, które mają wiele typowych objawów niepożądanych związanych z ich stosowaniem, aloes jest czystym leczeniem, niewywołującym żadnych znanych działań niepożądanych.

Osoby z łagodnymi lub umiarkowanymi zmianami skórnymi powinny stosować aloes na trądzik różowaty wyłącznie w postaci czystego wyciągu lub żelu dwa razy dziennie na odpowiedni obszar skóry. Najlepiej stosować aloes po delikatnym umyciu całej twarzy łagodnym środkiem czyszczącym. Dokuczliwe pieczenie skóry jest natychmiast usuwane przez właściwości szybkiego działania aloesu. Wysypki są znacznie mniejsze, a objawy zapalne są zmniejszone o połowę. Po dwóch miesiącach dalszego stosowania, u pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym objawem trądziku różowatego nie obserwowano okresów przedłużonego stanu zapalnego. W przypadku bardziej przewlekłych stanów trądziku różowatego, zaleca się cztery codzienne zabiegi.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


2 comments on “Czy aloes na trądzik różowaty pomoże?

  1. Monika napisał(a):

    Upewnij się czy Twoje schorzenie to na 100% trądzik różowaty. Moja koleżanka pomyliła go z zapaleniem okołoustnym..
    Znajomy dermatolog polecił mi na trądzik różowaty https://acnerose.pl/ – czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Jeżeli tak to proszę o opinie

  2. Elka napisał(a):

    Cześć Moniko! 🙂 Tak, potwierdzam, Acnerose jest skutecznym kremem na trądzik różowaty. Mi bardzo pomógł. Już nie mam tych okropnych czerwonych plam na twarzy … a wypryski od czasu do czasu jakieś tam są (zwłaszcza przed okresem), ale już mi tak nie przeszkadzają. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *