Co może pomóc na prosaki?

Co może pomóc na prosaki?
Oceń nasz wpis!

Jak usunąć prosaki? Takie pytanie stawia sobie zapewne wielu z nas. Prosaki są powszechnym schorzeniem szpecącym naszą skórę twarzy. Ich powstawanie związane jest z zatykaniem się ujść mieszków włosowych. To z kolei prowadzi do tego, iż produkowane w nich sebum nie może uwolnić się i gromadzi się w postaci cyst w obrębie naskórka. Konsekwencją są nieestetyczne, jasne grudki, potocznie zwane właśnie prosakami. Co warte wspomnienia zmiany te ani nie swędzą, ani nie bolą, ale dla wielu z nas mimo to mogą być problem natury czysto estetycznej. Ich lokalizacji jest dowolna – mogą występować jako prosaki pod oczami, prosaki na ustach czy po prostu prosaki na twarzy.

Jak usunąć prosaki? – metody medycyny estetycznej.

Jak w przypadku większości problemów z naszą urodą, tak i w tym przypadku z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. Jeśli chodzi o usuwanie prosaków, możemy sięgnąć między innymi po zabiegi mikodermabrazji diamentowej, peelingi chemiczne czy przeznaczone dla bardziej oporny, utrwalonych zmian metody mechanicznego usuwania. Wszystkie zabiegi charakteryzują się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem dla naszego zdrowia.

Mikrodermabrazja, a usuwanie prosaków.

Jak wcześniej wspominaliśmy prosaki znajdują się obrębie naszego naskórka – wierzchniej warstwy naszej skóry. Ideą metody mikrodermabrazji jest usunięcie jej wraz ze zmianami. Dokonuję się tego dzięki diamentowej głowicy, „zdzierającej” martwe komórki naskórka i usuwającej niechciane prosaki. Metoda świetnie sprawdzi się jako panaceum na prosaki na twarzy, czy prosaki pod oczami.

Peeling chemiczny czy metody mechaniczne – jak usunąć prosaki szybko i skutecznie?

Peeling chemiczny (złuszczanie naskórka za pomocą delikatnych kwasów) jest zarezerwowany podobnie jak mikrodermabrazja dla zmian mało zaawansowanych, które pojawiły się niedawno i nie zdążyły się jeszcze utrwalić. W przypadku tych starszych musimy raczej wybierać już metody mechanicznego usuwania. Polegają one w skrócie na delikatnym nacięciu zmiany i usunięciu jej zawartości.

Podejrzewasz Wirusa HPV? Zamow domowe badanie PCR - wejdz juz teraz: https://drwenerolog.pl/produkt/test-hpv-37/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 + = 95